Walia - Polska. Michał Probierz zabrał głos po awansie, chwali Roberta Lewandowskiego

- Jestem zadowolony, bo większość skazywała nas na porażkę. Stworzyliśmy tymczasem dobre widowisko, które było pełne emocji - mówi po spotkaniu Walia - Polska (0:0 k. 4:5) o Euro 2024 selekcjoner Michał Probierz.

Publikacja: 27.03.2024 05:00

Michał Probierz

Polscy piłkarze podczas meczu z Walią w Cardiff nie oddali na bramkę rywali celnego strzału. Obie drużyny skupiły się na uważnej grze w defensywie i przez 120 minut trwały w klinczu, aż kwestię awansu do Euro 2024 rozstrzygnęły rzuty karne. Probierz po meczu był jednak zadowolony nie tylko z wyniku, ale także gry. Chwalił również rywali. Zaznaczył, że trener Robert Page stworzył naprawdę dobrą drużynę.

Kwestię awansu rozstrzygnął Wojciech Szczęsny, który obronił rzut karny Daniela Jamesa. Wcześniej swoje strzały z jedenastego metra na trafienia zamienili Robert Lewandowski, Sebastian Szymański, Przemysław Frankowski, Nikola Zalewski oraz Krzysztof Piątek.

Walia — Polska. Michał Probierz zadowolony z gry reprezentacji

- Chcieliśmy od początku wysoko podejść do rywala, bo jeśli Walijczykom pozwoli się rozpędzić, są groźni. To udało się wyeliminować. Wiedzieliśmy też, że mają dobre stałe fragmenty gry, byliśmy świadomi dalekich wrzutów z autu. Uczulaliśmy na to piłkarzy. Pojawił się jeden problem, w 45. minucie, ale Walijczyk był wówczas na spalonym - relacjonuje Probierz.

Selekcjoner w grze swojej drużyny widzi też mankamenty. - Zabrakło nam, żebyśmy kilka razy płynnie uderzyli na bramkę, oraz tego ostatniego podania - mówi. - Jestem jednak zadowolony, bo przed meczem większość ekspertów, także tych zagranicznych, skazywała nas na porażkę.

Ważną rolę we wtorkowym spotkaniu odegrał kapitan Robert Lewandowski, który tym razem przede wszystkim pracował na rzecz kolegów w środku pola, gdzie musiał toczyć fizyczne pojedynki z Walijczykami. - Takich piłkarzy jest niewielu na świecie, a on podporządkował wszystko pod zespół, żebyśmy tworzyli drużynę. Reprezentacja może z nim jeszcze dużo osiągnąć - mówi Probierz.

Polacy na kolejnym zgrupowaniu, już przed Euro 2024, spotkają się na początku czerwca. Czekają nas wówczas mecze towarzyskie z Ukrainą oraz Turcją. Mistrzostwa Europy nasi kadrowicze rozpoczną 16 czerwca w Hamburgu o 15.00 od spotkania z Holendrami.