Maciej Skorża nie dał rady Manchesterowi City

Prowadzona przez Marcina Skorżę drużyna mistrza Azji, japoński zespół Urawa Red Diamonds, mierzyła się z Manchesterem City w półfinałowym meczu Klubowych Mistrzostw Świata.

Publikacja: 20.12.2023 09:22

Pep Guardiola i Maciej Skorża

Niespodzianki nie było – Urawa Red Diamonds przegrała w półfinale Klubowych Mistrzostw Świata z Manchesterem City 0:3 i nie zagra w finale tych rozgrywek.

Wcześniej japoński klub wygrał z meksykańskim Club Leon 1:0, dzięki czemu zapewnił sobie miejsce w półfinale.

Manchester City rozpoczął udział w rozgrywkach od półfinału.

W meczu z zespołem Skorży Pep Guardiola nie skorzystał z usług Erlinga Haalanda, ale w pierwszej jedenastce wybiegło na murawę wiele gwiazd Premier League. To czyniło ze zwycięzcy Ligi Mistrzów zdecydowanego faworyta meczu.

Manchester City od początku osiągnął dużą przewagę, ale zespół z Japonii długo skutecznie się bronił. Formą błysnął bramkarz zespołu z Japonii, Shusaku Nishikawa.

Urawa Red Diamonds zagra o trzecie miejsce z egipskim Al-Ahly

Manchester City nie pozwolił zawodnikom z Japonii na wiele

Jednak w doliczonym czasie gry w I połowie Nishikawa musiał skapitulować pokonany przez zawodnika własnej drużyny – Mariusa Hoibraatena – który niefortunną interwencją umieścił piłkę we własnej bramce.

Utrata bramki oznaczała, że Urawa musi zaatakować, ale Manchester City nie pozwolił zawodnikom z Japonii na wiele. Kilka minut po wznowieniu gry wynik podwyższył Mateo Kovacić, a następnie rezultat ustalił Bernardo Silva.

W finale Manchester City zmierzy się z brazylijskim Fluminese, a Urawa Red Diamonds zagra o trzecie miejsce z egipskim Al-Ahly.

Pozostało 84% artykułu
2 / 3
Borussia Dortmund skarciła gwiazdy PSG
Niemiecka i hiszpańska prasa po Bayern - Real. "Nierozstrzygnięta bitwa w Monachium"
Bayern - Real. Cztery gole i cztery minuty, które wstrząsnęły półfinałem Ligi Mistrzów
Jan Urban: Szkoda, że Robert nie trafił na lepszy okres Barcelony
Stefan Szczepłek: Lewy się kończy. Ale ogląda się to przyjemnie