Frankowski strzela gola PSG, Lens wygrywa z mistrzem Francji

RC Lens z Przemysławem Frankowskim w podstawowym składzie wygrało z PSG 3:1 w meczu na szczycie Ligue 1.

Publikacja: 02.01.2023 07:56

Przemysław Frankowski

Wynik meczu otworzył polski skrzydłowy, który w 5. minucie wykorzystał błąd Gianluigiego Donnarummy, bramkarza PSG. Polak zaprezentował się też dobrze w obronie, uprzykrzając życie m.in. Kylianowi Mbappe, który mecz zakończył bez gola - zauważa opisujący spotkanie Onet

PSG szybko doprowadziło do wyrównania za sprawą Hugo Ekitike, który najlepiej odnalazł się w zamieszaniu podbramkowym i pokonał bramkarza Lens.

Bohaterem spotkania był Belg z Lens, Lois Openda, który zdobył drugą bramkę dla ekipy gospodarzy, a przy trzecim golu (zdobył go Alexis Claude-Maurice) asystował piętką.

Powody do radości miał też inny Polak grający w Ligue 1, Mateusz Wieteska - jego Clermont Foot niespodziewanie pokonał Olympique Lyon 1:0.