Liga Mistrzów. Barcelona pod ścianą, Lewandowski bez bramki

Katalończycy przegrali w Mediolanie z Interem 0:1 i za tydzień w rewanżu potrzebują zwycięstwa, by nie odpaść już po fazie grupowej. Gol Zielińskiego i wygrana Napoli.

Publikacja: 04.10.2022 23:46

Barcelona z Robertem Lewandowskim miała błyszczeć nie tylko w lidze hiszpańskiej, ale także w europejskich pucharach. Tymczasem na półmetku rozgrywek grupowych ma trzy punkty za zwycięstwo nad Viktorią Pilzno.

Katalończycy wymienili w Mediolanie ponad 700 podań, ale nie wynikało z tego żadne zagrożenie. Inter w doliczonym czasie pierwszej połowy objął prowadzenie po strzale Hakana Calhanoglu zza pola karnego i już go nie oddał. Barca przez całą drugą połowę biła głową w mur. Wyglądała gorzej niż w meczu z Bayernem w Monachium. Kompletnie wyłączony z gry był Lewandowski.

Barcelona wyczerpała limit błędów. Nie da się wszystkiego zrzucić na pracę sędziów, którzy mogli podyktować dla niej rzut karny za zagranie ręką. Jeśli za tydzień nie pokona Interu, na Camp Nou zrobi się bardzo nerwowo.

O awans nie musi się martwić Bayern, który rozbił 5:0 Viktorię Pilzno i ustanowił nowy rekord Ligi Mistrzów. To był 31. z rzędu mecz Bawarczyków w fazie grupowej bez porażki, są niepokonani od 2017 roku. Poprzedni rekord należał do Realu Madryt.

Nie zatrzymuje się Napoli. Drużyna Piotra Zielińskiego rozbiła 6:1 Ajax w Amsterdamie i prowadzi w swojej grupie z kompletem punktów. Polak zdobył jedną z bramek - po kontrataku. Ma ich w tym sezonie już tyle co Lewandowski - 3.

LIGA MISTRZÓW - 3. KOLEJKA

Grupa A

Ajax - Napoli 1:6

(M. Kudus 9 - G. Raspadori 18 i 47, G. Di Lorenzo 33, P. Zieliński 45, K. Kvaratskhelia 63, G. Simeone 81)

Liverpool - Glasgow Rangers 2:0

(T. Alexander-Arnold 7, M. Salah 53-z karnego)

Bayern Monachium - Viktoria Pilzno 5:0

(L. Sane 7 i 50, S. Gnabry 13, S. Mane 21, E. Choupo-Moting 59)

Inter Mediolan - Barcelona 1:0

(H. Calhanoglu 45+2)

Grupa D

Olympique Marsylia - Sporting Lizbona 4:1

(A. Sanchez 13, A. Harit 16, L. Balerdi 28, C. Mbemba 84 - F. Trincao 1)

Eintracht Frankfurt - Tottenham 0:0

2 / 3
Karuzela trenerska w Ekstraklasie. Powrót Marka Papszuna i pierwszy Duńczyk w historii ligi
Czas rozliczeń w PSG. Pożegnanie z Kylianem Mbappe
Liga Mistrzów. Jak Borussia Dortmund zagrała na nosie krezusom z Paryża i zadziwiła Europę