Serie A: Zieliński strzela, Napoli gromi

Piotr Zieliński strzelił pierwszego gola dla Napoli w wygranym przez jego drużynę 4:0 meczu z Lazio Rzym.

Publikacja: 29.11.2021 07:18

Piotr Zieliński

Napoli rozgromiło ekipę z Rzymu kilka dni po pierwszej rocznicy śmierci Diego Maradony - zauważa Onet. Argentyńczyk był piłkarzem Napoli w latach 1984-1991. Jest jedną z klubowych legend drużyny, w której dziś gra Zieliński.

Dzięki wygranej drużyna z Neapolu utrzymała pierwsze miejsce w tabeli. Nad drugim w tabeli Milanem ma trzy punkty przewagi.

Zieliński pokonując bramkarza Lazio w 7. minucie strzelił swojego piątego gola w sezonie. Trzy minuty później było już 2:0 - do bramki rzymian trafił Dries Mertens po efektownej, indywidualnej akcji.

W 29. minucie Belg strzelił swojego drugiego gola - po podaniu Hirvinga Lozano uderzeniem z pierwszej piłki przelobował bramkarza gości.

Wynik meczu ustalił - w 85. minucie - Fabian Ruiz, który Giuseppę Reinę pokonał uderzeniem z dystansu.

2 / 3
Półfinały Ligi Mistrzów. Paryż chce się dobrze bawić
Wyścig żółwi w PKO BP Ekstraklasie. Nikt nie chce być mistrzem Polski
Kim jest Arne Slot? Holender, który zastąpi Juergena Kloppa w Liverpoolu
Barcelona przegrała mecz o wicemistrzostwo, Robert Lewandowski z golem. Real świętuje tytuł
Barcelona gra o wicemistrzostwo Hiszpanii, a Robert Lewandowski o tytuł króla strzelców