To firmy Doctor.One, The TrueGreen oraz Omniaz. Teraz czas na kolejne – pozostali finaliści InCredibles VI, łącznie 10 spółek, zostaną wyłonieni w trwających już konkursach, jak m.in.: „Orzeł Innowacji" (organizowany przez redakcję „Rzeczpospolitej"), „Zagraj o mentoring" (inicjatorem jest wrocławski inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości), MeetUp Day (Platforma Startowa – Wschodni Akcelerator Biznesu).

Sebastian Kulczyk, który już od pięciu lat wspiera najlepsze rodzime młode, innowacyjne biznesy, oferując im bezpłatne, szyte na miarę warsztaty, indywidualne konsultacje z ekspertami, inwestorami oraz udział w międzynarodowych konferencjach, podkreśla, że w tym czasie udało się stworzyć sieć mentorów, centrów kompetencji, organizacji branżowych i funduszy venture capital. Powstała unikalna platforma wsparcia, rozwoju oraz inspiracji młodych liderów przedsiębiorczości.

– Dzielimy się nie tylko wiedzą i doświadczeniem, ale też sprawdzonymi kontaktami. Skutecznie łączymy InCredibles z inwestorami, klientami i kontrahentami – mówi Sebastian Kulczyk, pomysłodawca wiodącego programu budowy kompetencji dla startupów w Polsce.

Zainicjowany w 2017 r. InCredibles, ma szerokie grono wspierających go firm i instytucji. Wśród podmiotów tych można wymienić m.in. Manta Ray Ventures, Google for Startup, AWS, Bain&Company, Polską Agencję Wspierania Przedsiębiorczości, Regionalne Inkubatory Przedsiębiorczości (Wrocław, Łódź, Gdańsk, Puławy), StartUpPoland, Szkołę Główną Handlowa, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, czy EY. W jego ramach uczestnicy otrzymują kilka miesięcy bezpłatnego wsparcia przez polskich i zagranicznych mentorów – uznanych founderów, inwestorów, doradców i specjalistów z zakresu m.in. zarządzania, sprzedaży i marketingu, strategii, komunikacji, finansowania i HR. W poprzedniej, V edycji programu, uczestniczyło 11 spółek, w tym np.: Holo4Labs, FibriTech, SunRoof Technology, MAB Robotics, czy Vertigo Farms. Laureaci skorzystali z ponad 70 indywidualnych konsultacji i warsztatów. Dodatkowo uczestnicy V edycji InCredibles zostali zaproszeni do udziału w wydarzeniach organizowanych przez Digital University – konferencjach Masters & Robots oraz HRevolution. Dwie spółki z programu InCredibles (z edycji III i IV) otrzymały też dodatkowe wsparcie - startup Nevomo buduje na terenie udostępnionym przez Ciech Sarzyna magnetyczny tor testowy dla kolei dużych prędkości, z kolei Skriware - dzięki wsparciu Sebastiana Kulczyka - wdrożył swoją technologię SkriLab w jednej ze szkół podstawowych.

InCredibles to partner trwającego właśnie konkursu „Orzeł Innowacji". W jego ramach „Rzeczpospolita" wyróżnia najbardziej innowacyjne firmy i rozwiązania w polskiej gospodarce.