Aktualizacja: 11.10.2015 22:34 Publikacja: 11.10.2015 22:00
Nagrody w konkursie „Regionalne Orły Eksportu” przyznajemy w pięciu kategoriach
Foto: Rzeczpospolita
– Eksport powstaje w regionach, choć mamy oczywiście takie, w których można dostrzec wręcz ich eksportową specjalizację, i takie, w których firm eksportujących jest stosunkowo niewiele. W każdym razie w skali jego rozwoju mamy jeszcze bardzo duże możliwości – mówił w piątek w Lublinie Tomasz Salomon, wicedyrektor Departamentu Instrumentów Wsparcia w Ministerstwie Gospodarki. Brał udział w gali wręczenia nagród w konkursie „Regionalne Orły Eksportu" organizowanego przez „Rzeczpospolitą". Jak wskazał, są nie tylko duże możliwości wzrostu eksportu, ale i niemałe pieniądze unijne na jego wsparcie. Jak przypomniał dotychczas z dotacji z programu operacyjnego „Innowacyjna gospodarka" wspierano 15 branż eksportowych. W nowym programie dedykowanym do firm, jakim jest w latach 2014–2020 „Inteligentny rozwój", promocja skupi się na 12 branżach o największym potencjale, także pod względem budowy silnej marki polskiej gospodarki. Jak dodał Salomon, pieniądze z „Inteligentnego rozwoju" mają być uzupełnieniem pomocy finansowej oferowanej eksporterom w ramach nowych regionalnych programów operacyjnych.
Podczas uroczystej gali nastąpiło ogłoszenie werdyktu kapituły konkursu Orzeł Innowacji oraz wręczenie nagród i wyróżnień. Uhonorowane zostały nowatorskie rozwiązania, które odpowiadają na rzeczywiste potrzeby rynkowe.
Kapituła wybrała najlepsze rozwiązania oparte na nowych technologiach. Wśród laureatów znalazły się firmy różnej wielkości i o różnym stażu na rynku. Łączy je dążenie do tworzenia innowacyjnych rozwiązań realnych problemów.
Rodzimy rynek start-upów, po słabym I półroczu, liczy na ożywienie. Ale koniec posuchy w finansowaniu innowacji spodziewany jest dopiero pod koniec roku.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Sprawdzam. Tego określenia najczęściej używa dzisiaj rynek w odniesieniu do naszej rzeczywistości start-upowej.
Zakup ekologicznego taboru to tylko jedna z możliwości, jakie stoją przed wybranymi samorządami. Inwestować będzie można także w infrastrukturę do ładowania oraz tę zachęcającą do porzucania prywatnych samochodów.
Linie lotnicze Ryanair uruchamiają nową trasę z Lublina. Od sezonu letniego przewoźnik latał będzie do Girony.
Projekt Dworca Metropolitalnego w Lublinie zdobył nagrodę w konkursie World Architecture Festival Awards. To dzieło warszawskiej pracowni Tremend, która ma koncie więcej międzynarodowych nagród i wyróżnień.
Dlaczego spada liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią? Wojsko wdrożyło nowy sposób działania, a bariera staje się w większym stopniu nie do przebycia, bo pokonując ją, można wpaść w niebezpieczną pułapkę.
Znamy wyniki konkursu World Architecture Festival Awards 2024. „Architektonicznego Oscara” zdobył projekt z Polski.
Do trzech lat więzienia grozi mieszkańcowi Częstochowy, który zaprzeczał zbrodniom popełnionym przez Niemców w obozach koncentracyjnych Auschwitz-Birkenau oraz na Majdanku.
Organizacje turystyczne z siedmiu polskich miast – Gdańska, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Warszawy i Wrocławia - podpisały porozumienie o współpracy na rzecz rozwoju turystyki miejskiej.
Specjalna komisja, badająca możliwe naruszenie polskiej przestrzeni powietrznej nad Lubelszczyzną, sformułowała końcowy raport - podaje RMF FM.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas