Ocena, czy to, co robi dana osoba, jest działalnością, zależy od skali przedsięwzięcia i innych indywidualnych okoliczności. Tak wynika z wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie z 25 czerwca 2008 r. (I SA/Ol 198,199, 200, 201/08).
Aktualizacja: 10.07.2008 07:48 Publikacja: 10.07.2008 07:48
Foto: Fotorzepa, Rob Robert Gardziński
Ocena, czy to, co robi dana osoba, jest działalnością, zależy od skali przedsięwzięcia i innych indywidualnych okoliczności. Tak wynika z wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie z 25 czerwca 2008 r. (I SA/Ol 198,199, 200, 201/08).
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: Rzeczpospolita
Ocena, czy to, co robi dana osoba, jest działalnością, zależy od skali przedsięwzięcia i innych indywidualnych okoliczności. Tak wynika z wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie z 25 czerwca 2008 r. (I SA/Ol 198,199, 200, 201/08).
Moc, moment obrotowy i przyspieszenie dzięki nowym technologiom imponują. To wartości, które łatwo można zmierzyć. W nowej Skodzie Superb jest jednak wiele technologii, których nie widać na pierwszy rzut oka, a które podczas jazdy można poczuć.
Czy sześć centymetrów to dużo? W samochodzie to sporo. Nowa Skoda Kodiaq jest większa od poprzedniczki właśnie o te dodatkowe centymetry. Dzięki nim wygospodarowano więcej miejsca dla pasażerów i przestrzeni na bagaże, a bryła dużego SUV-a zyskała na monumentalności.
Jest projekt rozporządzenia, które wprowadza ogrody działkowe do każdej strefy planistycznej - poinformowało Ministerstwo Rozwoju i Technologii.
Na sądowej wokandzie znalazł finał głośnej sprawy nagrania, na którym mercedes prowadzony przez modelkę i celebrytkę Klaudię El Dursi łamie szereg przepisów drogowych.
Budowa ogrodzenia między sąsiadami bywa czasami przedmiotem sporów. Czy zawsze trzeba uzyskać zgodę sąsiada na taką inwestycję? Kto pokrywa jej koszty i co z późniejszym użytkowaniem i naprawami płotu? Wyjaśniamy.
Jeżeli ubezpieczony wyraził wolę podlegania ubezpieczeniom społecznym, a ZUS podważa podleganie z tytułu wskazanego w zgłoszeniu do tych ubezpieczeń, organ rentowy powinien rozstrzygnąć z urzędu o podleganiu tym ubezpieczeniom na innej podstawie.
Jeżeli pracodawca nie uzyskał informacji od organizacji związkowej o liczbie członków według stanu na dzień 30 czerwca i 31 grudnia odpowiednio do 10 lipca lub 10 stycznia kolejnego roku włącznie, to ma prawo przyjąć założenie, że od tej daty nie przysługują jej uprawnienia zakładowej organizacji związkowej.
Omówiona w poprzednim wydaniu problematyka stanów nadzwyczajnych obecna jest również w orzecznictwie Sądu Najwyższego i sądów powszechnych. W judykaturze tej pojawiły się różne aspekty związane ze stanami nadzwyczajnymi.
Zapłata opłaty legalizacyjnej wynikającej z prawa budowalnego jest uprawnieniem, a nie obowiązkiem strony, gdyż pozwala uniknąć rozbiórki samowoli budowlanej. Opłata legalizacyjna nie podlega wyłączeniu z kosztów uzyskania przychodów CIT.
Otrzymana przez spółkę rekompensata z tytułu ponoszenia kosztów zakupu uprawnień do emisji gazów cieplarnianych na ceny energii elektrycznej nie jest zwolniona z CIT, bo pochodzi z działalności gospodarczej niewymienionej w zezwoleniu strefowym.
Regulacje w zakresie podatkowych grup kapitałowych miały w założeniu oferować możliwość szybszego rozliczania strat w CIT występujących w tych grupach. Niedawny wyrok NSA postawił jednak pod znakiem zapytania zasadność funkcjonowania tych grup.
Można obalić domniemanie prawdziwości deklaratoryjnego wpisu do rejestru przedsiębiorców. Skarżący ma prawo przedstawić dowody mogące wskazywać na odmienne wnioski od tych wynikających z danych rejestrowych, co obliguje sąd do ich dokładnej analizy.
Wszyscy zmotoryzowani mieszkańcy strefy płatnego parkowania powinni na takich samych zasadach móc korzystać z przywileju wnoszenia opłaty zryczałtowanej oraz abonamentowej.
Czym w weekend zaskoczy Donald Tusk na konwencji Koalicji Obywatelskiej? Co chce osiągnąć PiS na kongresie zjednoczeniowym? Dlaczego tłumaczenia Myrchy i Gajewskiej okazały się gorsze od samej sprawy dodatku mieszkaniowego? Dlaczego stronnicy Radosława Sikorskiego w koalicji rzucają rękawicę Rafałowi Trzaskowskiemu? – na te pytanie szukali odpowiedzi autorzy podcastu „Polityczne Michałki”
W spór między JSW Koks a Rafako zaangażowane są już dwa sądy, w grę wchodzą wielkie pieniądze, a do wyjaśnienia jest jeszcze wiele wątpliwości. JSW Koks przedstawia nam swoje stanowisko w tej sprawie.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 10 na 11 października w Kijowie znów rozległ się alarm lotniczy. W stolicy Ukrainy aktywna była obrona przeciwlotnicza.
Kometa C/2023 A3 (Tsuchinshan-ATLAS) już niedługo znajdzie się w perygeum, czyli w punkcie najbliżej Ziemi. Ze względu na swoją jasność ma być widoczna gołym okiem. Kiedy najlepiej patrzeć w niebo, aby móc podziwiać kosmiczny spektakl?
Minister infrastruktury Dariusz Klimczak poinformował w piątek w Sejmie, że jego resort planuje wprowadzić przepis przewidujący utratę prawa jazdy na stałe w przypadku kierowcy, który prowadził pojazd mimo zatrzymanych uprawnień.
Na szerokim rynku wakacje przyniosły mocne spowolnienie sprzedaży mieszkań przy wysokiej ofercie. Jak poradziły sobie notowane spółki?
Panattoni sprzedaje warszawski park przemysłowy o powierzchni 39 tys. mkw. Nabywcą jest międzynarodowy inwestor. Wartość transakcji to 53,5 mln euro.
W kolejnym rosyjskim mieście – tym razem w Wołogdzie – stanąć ma pomnik sowieckiego dyktatora Józefa Stalina. Zdecydowały o tym władze obwodu wołogodzkiego, które zaznaczają, że "to odpowiedź na apele społeczeństwa".
Czy syndykowi należy się majątek upadłej spółki, który prokurator zabezpieczył jeszcze przed ogłoszeniem upadłości – to pytanie prawne związane z majątek spółki Zakłady Mięsne Henryk Kania, na które odpowiedzieć ma Sąd Najwyższy.
Grupa Econ i EkoPartner Recykling - mimo tego, że od pewnego czasu zmagają się z kontrowersjami, takimi jak “afera śmieciowa”, z którą kojarzona jest Izabela Bodnar czy oskarżenia wobec Macieja Bodnara - utrzymują, a nawet systematycznie umacniają swoją pozycję jednego z liderów ekologii i przetwarzania śmieci. Nie tylko w mieście Lubin, ale również we Wrocławiu i okolicach.
Do rzecznika dyscyplinarnego trafi wniosek w sprawie sędziego Sądu Okręgowego w Warszawie Krzysztofa Chmielewskiego, który w mediach społecznościowych krytycznie wypowiadał się m.in. o Marcinie Romanowskim.
Henryk K., prezes do niedawna giełdowej spółki produkującej wędliny dla całej Polski, utknął w Argentynie. Od czterech lat prokuratura nie może wyegzekwować jego ekstradycji. W tle są zobowiązania na 833 mln zł i karuzela VAT.
Żabka przesłała dziś oficjalne zaproszenie, potwierdzając termin giełdowego debiutu. Notowania wystartują w czwartek 17 października o godz. 9.00.
Polskie uczelnie połączyły siły, aby uczyć o wpływie zmian klimatu na życie społeczne i biznes
Problemem rynku pracy nie jest bezrobocie, lecz demografia
„Wszelka debata w mediach na temat stanu zdrowia prezydenta jest ściśle zakazana. Naruszający zakaz będą się mierzyć z pełną mocą prawa” - napisał w liście do gubernatorów szef MSW Kamerunu, Paul Atanga Nji.
Magdalena Fręch i Magda Linette zakończyły w ćwierćfinale występ w WTA 1000 Wuhan Open. Aryna Sabalenka i Coco Gauff okazały się za mocne.
Zasób mieszkań wynajmowanych na długi termin mógłby być większy, ale właściciele obawiają się kluczowego ryzyka.
Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Cezarego Kocika na stanowisko prezesa mBanku, poinformowała Komisja w komunikacie.
Przeżyli atak na Hiroszimę i Nagasaki, uratowane życie poświęcili na przekonywanie do świata bez broni nuklearnej. Nagrodzenie Noblem organizacji japońskich świadków to dobra decyzja w czasie, gdy Putin straszy użyciem bomby atomowej.
Choć sprzedaż internetowa ma w tym roku urosnąć już w jednocyfrowym, a nie, jak w ostatnich latach, dwucyfrowym tempie, to jednak firmy widzą oznaki optymizmu. Potwierdzają to choćby Zalando czy IKEA.
Wyrok skazujący i zakaz prowadzenia pojazdów nie powstrzymał Tomasza U. Usiadł za kierownicą, potrącił pieszego i zbiegł. A potem szykował ucieczkę z kraju.
Nie podniesiemy wieku emerytalnego – deklaruje Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Nowa Lewica.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas