Starosta wznowił postępowanie i wstrzymał wykonanie decyzji, co z kolei spowodowało, że strony wniosły na to postanowienie zażalenie.
Wojewoda utrzymał je jednak w mocy. Sprawa trafiła więc do WSA.
[srodtytul]Skąd to rozstrzygnięcie[/srodtytul]
Sąd przypomniał, że orzeczenie starosty wydane w przedmiocie wstrzymania wykonania decyzji w sprawie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę jest postanowieniem w rozumieniu przepisów kodeksu postępowania administracyjnego.
Stosownie zatem do treści art. 124 § 1 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=FEBF877810A694D887EFA3AF1E7616A4?n=1&id=133093&wid=296180]kodeksu postępowania administracyjnego[/link] powinno zawierać: oznaczenie organu administracji publicznej, datę jego wydania, oznaczenie strony lub stron albo innych osób biorących udział w postępowaniu, powołanie podstawy prawnej, rozstrzygnięcie, pouczenie czy i w jakim trybie służy na nie zażalenie lub skarga do sądu administracyjnego oraz podpis z podaniem imienia i nazwiska oraz stanowiska służbowego osoby upoważnionej do jego wydania.
Podpis jest istotnym (obligatoryjnym) elementem postanowienia, gdyż stanowi gwarancję, że postanowienie pochodzi od określonego w nim organu i jest wyrazem jego woli oraz zostało wydane przez osobę uprawnioną do działania w imieniu tego organu.