Samorządowe kolegium odwoławcze, które już raz stwierdziło nieważność decyzji nacjonalizacyjnej, postanowiło podjąć postępowanie zawieszone w 2004 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich na to postanowienie, a [b]dziś (16 listopada 2009 r.) Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną (sygn. I OSK 171/09)[/b].
Stwierdzenie nieważności wspomnianej decyzji otworzy drogę do rozpoznania wniosku Antoniego de Bourbon o ustanowienie użytkowania wieczystego nieruchomości przy ul. Foksal w Warszawie.
Zamieszkały w Belgii 81-letni dziś książę Antoni de Bourbon złożył go jeszcze w 1948 r. 24 lata później wydano decyzję odmowną na podstawie dekretu o gruntach warszawskich. SDP znalazło się natomiast na Foksal na podstawie umowy dzierżawy z byłym właścicielem i wybudowało Dom Dziennikarza. Aktem notarialnym z 1979 r. uzyskało też użytkowanie wieczyste gruntu do 2019 r. Przejęło je później powstałe w stanie wojennym Stowarzyszenie Dziennikarzy PRL (potem RP).
Spory tej organizacji z reaktywowanym w latach 90. SDP o prawo do Domu Dziennikarza trwały wiele lat. Od 2004 r. postępowanie reprywatyzacyjne przed SKO było w związku z tym zawieszone. W 2007 r. kolegium postanowiło je podjąć, gdyż po zakończeniu spraw sądowych i nowym wpisie w księdze wieczystej ustały przyczyny zawieszenia.