[b]Tak postanowił Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w wyroku z 21 lipca 2010 r., III SA/Kr 541/09[/b]
[srodtytul]Jaki jest problem[/srodtytul]
Wójt gminy wszczął postępowanie rozgraniczeniowe nieruchomości. Do czynności rozgraniczeniowych upoważnił geodetę, przed którym została zawarta ugoda między M.C. a P.N. Wójt zatwierdził projekt podziału nieruchomości.
Następnie M.C. darował siostrom dwie nieruchomości. W toku postępowania o rozgraniczenie wójt powiadomił strony o uprawnieniu do wypowiedzenia się przed wydaniem decyzji co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań, informując, że po przeniesieniu praw własności działek, powstałych w wyniku pomiarów geodezyjnych, graniczą one na całym odcinku objętym postępowaniem rozgraniczeniowym z działką 353/1.
Obecni właściciele nieruchomości są stronami w postępowaniu. Ostatecznie, mając na uwadze podpisaną ugodę, wójt wydał decyzję o umorzeniu jako bezprzedmiotowego postępowania rozgraniczeniowego dotyczącego granicy pomiędzy nieruchomościami. Sprawa znalazła jednak finał w sądzie. Pełnomocnik jednej ze stron zarzucił, że ugoda jest nieważna, bo nie brała w niej udziału jedna ze stron.