Aktualizacja: 17.10.2020 18:44 Publikacja: 17.10.2020 00:01
Foto: Adobe Stock
Główny Zarząd Zdrowia i Opieki Społecznej odrzucił rządowy projekt wprowadzenia możliwości korekty płci u transosób od 15. roku życia bez zgody rodziców. Stwierdził, że istnieją przeciwwskazania do takich operacji, zanim się osiągnie pełnoletność.
Zarząd przeprowadził analizę etycznego wymiaru zagadnienia. Według profesora uniwersytetu w Linköping Larsa Sandmana istnieją dowody na pozytywne efekty zmiany płci w starszej grupie wiekowej. Jeśli natomiast chodzi o młodsze osoby cierpiące na dysforię płciową (gdy tożsamość płciowa niedopasowana jest do płci w chwili urodzenia), nie ma podstaw naukowych, które by uzasadniały konieczność chirurgicznych ingerencji.
Czterodniowy tydzień pracy? To nie musi być zły pomysł dla biznesu, tylko szansa na wyczekiwaną przez niego dere...
Premier odwołał szefa więziennictwa, o co dzień wcześniej apelował minister sprawiedliwości Adam Bodnar. Rozumie...
Przyjęta przez resort sprawiedliwości konstrukcja sankcji ustawowego pozbawienia skutków nominacji sędziowskich...
Pomysł lewicy na wprowadzenie czterodniowego czasu pracy to przykład populizmu, nieliczącego się z realiami zaró...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Estonia wyprzedza nas o jakieś pięć lat. I nie chodzi tym razem o usługi cyfrowe, bo w tym zakresie wyprzedza na...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas