Usowicz o braku zgody rządu prezydencki projekt ordynacji podatkowej

Wszystko wskazuje na to, że rząd nas wykiwał. Opowieści o tym, jak to fiskus stanie w końcu frontem do podatnika, to, jak się okazuje, marzenia – ściętej głowy!

Publikacja: 02.04.2015 08:49

Usowicz o braku zgody rządu prezydencki projekt ordynacji podatkowej

Foto: Fotorzepa

Naczelną zasadą prezydenckiej noweli ordynacji podatkowej miało być rozstrzyganie wątpliwości na korzyść podatnika. Wielokrotnie postulowała to również „Rzeczpospolita", bo od lat obserwujemy niebywałą uznaniowość urzędów skarbowych, które interpretują przepisy tak, jak im się żywnie podoba. Jednym ruchem doprowadzają do upadłości wiele firm i do wieloletnich bojów w sądach.

Była szansa na zmianę tego patologicznego układu – na wyrównanie, choć trochę, szans podatników w starciu z administracją skarbową. Niestety, okazuje się, że rząd Ewy Kopacz zrobi wszystko, aby prezydenckiemu projektowi – skoro już przy głowach jesteśmy – sprawnie ukręcić łeb! Aby najważniejsza dla podatników zasada nie została uchwalona. Bo może na tym stracić budżet! Współpracownicy pani premier bez cienia zażenowania przyznają, że głównym zadaniem rządu jest... zbieranie pieniędzy. Inne kuriozalne tłumaczenie to, że „jedną nowelizacją nie można zmienić zasad działania służb skarbowych".

99zł za rok.
Bądź na bieżąco! Czytaj ile chcesz!

Kto zostanie nowym prezydentem? Kto zostanie nowym papieżem? Co się dzieje w USA? Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kraju i ze świata!

99zł za rok.
Bądź na bieżąco! Czytaj ile chcesz!

Subskrybuj
gazeta
Opinie Prawne
Tomasz Pietryga: Ostrzejszy kodeks karny nie zapewni bezpieczeństwa lekarzom
Opinie Prawne
Paulina Szewioła: Pomysły resortu rodziny nie pokrywają się z oczekiwaniami firm
Opinie Prawne
Robert Gwiazdowski: Długi weekend konstytucyjny
Opinie Prawne
Marek Dobrowolski: Konstytucja 3 maja, czyli zamach stanu, który oddał głos narodowi
Opinie Prawne
Łukasz Guza: Przedsiębiorcy niczym luddyści
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku