Aktualizacja: 12.02.2017 09:40 Publikacja: 11.02.2017 23:01
Foto: 123RF
Od kwietnia wszystkie szpitale będą musiały ustalać, czy pacjenci mają prawo do bezpłatnej opieki medycznej. Od tych, którym to prawo nie przysługuje, z góry ma być pobierana opłata za świadczenia, które nie mają charakteru pilnej interwencji.
Rozwiązanie to ma pomóc w uzyskaniu do 500 milionów funtów szterlingów rocznie od cudzoziemców, którzy nie mają w Wielkiej Brytanii prawa do bezpłatnej opieki medycznej. Zdaniem krytyków rozwiązanie to może ugodzić w najsłabszych, w tym migrantów i bezdomnych.
Przez ostatni rok główny ciężar działań i uwagi skupiony był na przywracaniu praworządności, choć z góry było wiadomo, że przy tym prezydencie para pójdzie w gwizdek. Jednocześnie w tym czasie nie zrobiono niczego, co by wydatnie poprawiło efektywność wymiaru sprawiedliwości.
Wiele obietnic pracowniczych zostało już zrealizowanych. Zabrakło jednak odważnych, kluczowych zmian w ubezpieczeniach społecznych.
Podatkowej rewolucji nie było, ale rządowi nie udało się zerwać z praktyką przygotowywania ustaw na ostatnią chwilę.
Zapowiedź premiera Donalda Tuska wpisania TVN oraz Polsatu na listę spółek strategicznych wywołała szereg komentarzy odnośnie do legalności ograniczenia swobody sprzedaży prywatnej inwestycji. W debacie pojawiło się szereg prawniczych nonsensów natomiast zabrakło wątków faktycznie istotnych, które mogą wywołać spory zarówno w tym jak i podobnych przypadkach.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Wysoce ryzykowne jest zamieszczenie Polsatu i TVN w wykazie firm strategicznych Polski na podstawie rozporządzenia z uwagi na wtórną w tym stanie faktycznym działalność telekomunikacyjną, a nie podstawową – medialną (audiowizualną).
Dodatkowe pieniądze na utrzymanie się dla zleceniobiorcy, który świadczy usługi za granicą, są oskładkowane.
Choć praktyczne lekcje biznesu podczas pobytu za granicą powinny cieszyć się popularnością, polscy młodzi przedsiębiorcy znają ten unijny program.
Wielka Brytania wprowadza od kwietnia 2025 r. autoryzację podróży dla obywateli krajów objętych ruchem bezwizowym, w tym Polski.
Kiedy urząd skarbowy nie powinien uznawać podatnika za polskiego rezydenta? Czy po powrocie do kraju na stałe trzeba się rozliczać z polskim fiskusem? Jak ma obliczyć diety osoba pracująca w Danii? To niektóre z zadawanych przez czytelników pytań na temat rozliczania dochodów uzyskanych za granicą.
W lecie do firm leasingowych i biura Związku Polskiego Leasingu, trafiają pytania klientów: kiedy poinformować leasingodawcę o zamiarze wyjazdu za granicę i czy można pojechać leasingowanym autem na wakacje . Wyjaśniamy, jak dopełnić takich formalności.
Praca w innym kraju w okresie letnim zyskuje na popularności. Niektórzy decydują się jednak na wyjazd za granicę na dłużej niż dwa miesiące. Tłumaczymy formalności i podpowiadamy na co uważać.
Również osoby pobierające świadczenia z polskiego ZUS mogą pracować zdalnie z innego kraju. Wiążą się z tym jednak obowiązki ciążące tak na płatniku, jak i na osobie podejmującej taką pracę.
Kiedy negocjować cenę nieruchomości i czy można się targować? Jak zabezpieczyć się przed utratą zadatku? Czy procedura u notariusza w Hiszpanii jest podobna do tej polskiej? Jakie koszty, w tym podatkowe, trzeba ponieść po transakcji? Hiszpańscy adwokaci tłumaczą krok po kroku zasady nabycia nieruchomości i wskazują jakich pułapek należy unikać.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas