Gospodarcza dobra zmiana

Program 500+, repolonizacja banków, uszczelnienie podatkowe, strategia odpowiedzialnego rozwoju czy zakaz handlu w niedzielę. To uproszczone gospodarcze podsumowanie ponad dwóch lat rządów Beaty Szydło. Co dalej? W tym i przyszłym roku wyborczym takich osiągnięć powinno być więcej, w czym pomóc mają zmiany dokonane właśnie w resortach gospodarczych rządu. Zmiany są istotne, choć spodziewano się jeszcze większych.

Aktualizacja: 09.01.2018 20:40 Publikacja: 09.01.2018 20:00

Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki

Foto: Fotorzepa, Maciej Zienkiewicz

Na przykład ostał się minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Na krytykę zasłużył sobie poślizgiem w inwestycjach drogowych czy kolejowych. Wydaje się też, że za słabszy, niż się spodziewano, rozwój programu Mieszkanie+ „za karę" odebrano mu nadzór nad budownictwem.

Co ciekawe, w rządzie zostaje minister energetyki Krzysztof Tchórzewski, któremu co prawda udało się skutecznie w ostatnich dwóch latach „wrzucić" biznes węglowy spółkom energetycznym, ale można mu zarzucić brak jasnej wizji i strategii co do rozwoju energetyki, w tym odnawialnej. Warto zauważyć, że raczej nie palił się on do wsparcia pomysłów wicepremiera Mateusza Morawieckiego dotyczących walki ze smogiem, a to jeden z priorytetów rządu.

99zł za rok.
Bądź na bieżąco! Czytaj ile chcesz!

Kto zostanie nowym prezydentem? Kto zostanie nowym papieżem? Co się dzieje w USA? Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kraju i ze świata!
Opinie Ekonomiczne
Marta Postuła: Czy warto deregulować?
Opinie Ekonomiczne
Robert Gwiazdowski: Wybory prezydenckie w KGHM
Opinie Ekonomiczne
Witold M. Orłowski: Qui pro quo, czyli awantura o składkę
Opinie Ekonomiczne
RPP tnie stopy. Adam Glapiński ruszył z pomocą Karolowi Nawrockiemu
Opinie Ekonomiczne
Krzysztof A. Kowalczyk: Nie należało ciąć stóp przed wyborami
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku