Andrzej Stec

Andrzej Stec: Nowy kryzys tuż za rogiem

Niestety, to raczej dopiero początek kłopotów. W kolejce do tzw. stress testu stoją już następne słabsze elementy domina. To właśnie zdają się dostrzegać inwestorzy na spadających giełdach.

Prof. Alojzy Nowak: Priorytet to rozwój badań naukowych i wysoki poziom nauczania

Ostatnie trzy lata przyniosły wyzwania, z jakimi wcześniej nie musiał mierzyć się żaden rektor polskiej uczelni – mówi w rozmowie z Andrzejem Stecem prof. Alojzy Nowak, rektor Uniwersytetu Warszawskiego.

Poziom obaw inwestorów jest najwyższy od dekad

Wszystkie globalne marki cyfrowe trochę obrosły tłuszczem w czasie szczytu covidowego. Teraz wszystko wraca do normy – mówi Piotr Żółkiewicz, zarządzający funduszem Zolkiewicz & Partners.

Andrzej Stec: Niech prezes cieszy się dymisją

Prywatne firmy szykują się na kryzys. Te, w których państwo ma coś do powiedzenia – raczej na wybory.

Andrzej Stec: Były franki, czyżby pora na WIBOR

Powiało grozą, co widać choćby po istotnej środowej przecenie banków notowanych na warszawskiej giełdzie. Aż strach pomyśleć, co może być dalej.

Koniec klinczu z Gazpromem. Polska przejmuje nadzór nad EuRoPol Gaz

Udomowienie gazociągu jamalskiego i wykorzystanie na potrzeby dywersyfikacji dostaw tej niegdyś kluczowej gazowej magistrali w Europie jest coraz bliżej.

Rząd na wniosek ABW przejmuje aktywa Gazpromu w Polsce. Chodzi o EuRoPol Gaz

Minister Rozwoju i Technologii, Waldemar Buda, na wniosek Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego podjął decyzję o przejęciu udziałów PAO Gazpromu w spółce EuRoPol Gaz – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.

Andrzej Stec: Inflacyjny horror trwa w najlepsze

I gdzie ten płaskowyż inflacji zapowiadany na początku września przez szefa NBP? Na razie wciąż wspinamy się po ścianie strachu, biedy i niezbędnych oszczędności.

Andrzej Stec: Inflacyjny horror trwa w najlepsze. O optymizm trudno

I gdzie ten płaskowyż inflacji zapowiadany na początku września przez szefa NBP? – chciałoby się zapytać. Na razie wciąż wspinamy się po ścianie strachu, biedy i niezbędnych oszczędności.

Bezprecedensowy kryzys RPP. Tego jeszcze nie było

Szef NBP i kilku członków RPP grozi prokuratorem innym członkom Rady. A inflacja rośnie.