Andrzej Stec

Andrzej Stec: Były franki, czyżby pora na WIBOR

Powiało grozą, co widać choćby po istotnej środowej przecenie banków notowanych na warszawskiej giełdzie. Aż strach pomyśleć, co może być dalej.

Koniec klinczu z Gazpromem. Polska przejmuje nadzór nad EuRoPol Gaz

Udomowienie gazociągu jamalskiego i wykorzystanie na potrzeby dywersyfikacji dostaw tej niegdyś kluczowej gazowej magistrali w Europie jest coraz bliżej.

Rząd na wniosek ABW przejmuje aktywa Gazpromu w Polsce. Chodzi o EuRoPol Gaz

Minister Rozwoju i Technologii, Waldemar Buda, na wniosek Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego podjął decyzję o przejęciu udziałów PAO Gazpromu w spółce EuRoPol Gaz – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.

Andrzej Stec: Inflacyjny horror trwa w najlepsze

I gdzie ten płaskowyż inflacji zapowiadany na początku września przez szefa NBP? Na razie wciąż wspinamy się po ścianie strachu, biedy i niezbędnych oszczędności.

Andrzej Stec: Inflacyjny horror trwa w najlepsze. O optymizm trudno

I gdzie ten płaskowyż inflacji zapowiadany na początku września przez szefa NBP? – chciałoby się zapytać. Na razie wciąż wspinamy się po ścianie strachu, biedy i niezbędnych oszczędności.

Bezprecedensowy kryzys RPP. Tego jeszcze nie było

Szef NBP i kilku członków RPP grozi prokuratorem innym członkom Rady. A inflacja rośnie.

Historyczna słabość złotego. Rośnie ryzyko recesji

Pękła granica 5 złotych za dolara i franka. Tracą zadłużeni w szwajcarskiej walucie oraz banki. Drożeją towary z importu. Rośnie ryzyko recesji w Europie, w tym w Polsce.

Andrzej Stec: Kasandryczne prognozy dla gospodarki

Być może najwyższy czas pomyśleć o rządowej tarczy antykryzysowej dla szeroko pojętego biznesu – inwestycyjnej i podatkowej.

Andrzej Stec: Gołębia decyzja RPP. Zaciskanie zębów czy już szczękościsk

Pierwsze reakcje złotego po czwartkowej podwyżce stóp procentowych nie wróżą mu niczego dobrego. Niepokojąco wygląda też perspektywa przedsiębiorstw. O optymizm więc trudno. I z każdym miesiącem będzie jeszcze trudniej.

Beata Kozłowska-Chyła: Wspieranie Igi Świątek asem serwisowym dla PZU

W 2021 r. współpraca z Igą przyniosła PZU ponad 42 mln zł ekwiwalentu reklamowego. W pierwszym półroczu 2022 jego wartość jest większa niż w całym ubiegłym roku, a prognozy są obiecujące – mówi Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU.