Andrzej Stec

Leszek Balcerowicz: Turcja może być drastycznym sygnałem ostrzegawczym

Polski Ład nie jest strategią rozwoju gospodarki, ale wynikiem politycznych kalkulacji Prawa i Sprawiedliwości – mówi profesor Leszek Balcerowicz.

Radziwiłł o Mennica Legacy Tower: Bronimy interesów inwestorów

Zostaliśmy zmuszeni do podjęcia pilnych kroków w celu zapewnienia ochrony inwestorom projektu Mennica Legacy Tower. Droga fałszywych oskarżeń sprowadzi Cezarego Jarząbka przed oblicze wymiaru sprawiedliwości – mówi Philip Radziwiłł.

Andrzej Stec: I co tu robić z pieniędzmi

Szczęśliwy, kto nie ma oszczędności. Głowa nie pęka mu od myślenia, jak uchronić ich wartość w czasach galopującej inflacji i innych plag.

Cezary Jarząbek: Osiem lat ciężko pracowałem, żeby wybudować Mennica Legacy Tower

Dziś współudziałowiec stara się wykorzystać moją bardzo trudną sytuację, wyrzucić mnie za burtę i zostawić z piętnem tego, który „wystawił” obligatariuszy - mówi Cezary Jarząbek, w rozmowie z Adamem Roguskim i Andrzejem Stec.

Obajtek: Dotrzymamy słowa danego naszym akcjonariuszom

"Drodzy akcjonariusze, zainwestujemy 140 mld zł, ale jednocześnie utrzymamy politykę dywidendową" - mówi Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen w rozmowie z Andrzejem Stecem.

To jest rok rekordowych inwestycji

Naszym podstawowym założeniem jest, że gospodarka będzie się dalej rozwijać. Taniego pieniądza będzie mniej, a inflacja powinna zmaleć w przyszłym roku – mówi Tomasz Domogała, właściciel TDJ.

Sasin: Gospodarka ruszyła i trzeba przekładać biegi na wyższe

W trudnych czasach pandemicznych inwestorzy traktują państwowe firmy jako bezpieczną przystań – mówi wicepremier Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.

Solorz, Sołowow: Bez taniej i czystej energii czeka nas katastrofa

– Im szybciej Polska będzie miała dostęp do energii z atomu, tym lepiej dla jej mieszkańców i gospodarki – mówi Zygmunt Solorz. – Koszt budowy wszystkich sześciu reaktorów SMR estymujemy na około 4,8 mld euro, pierwszy reaktor powstanie do maksymalnie 2030 roku, a kolejne w rocznych odstępach – mówi Michał Sołowow.

Andrzej Stec: Początek końca wielkiej hossy?

Słabe dane z chińskiej gospodarki i wstrzymanie skupu aktywów w USA mogą zwiastować koniec ponad dekady zwyżek na giełdzie nowojorskiej. Jeśli tak, to nadchodzą trudne chwile dla właścicieli akcji, rynku surowców, a nawet złotego.

Prezes KGHM: Rozważamy mały atom i inwestycje wodorowe

W odpowiedzi na wysoką cenę energii i konieczność posiadania źródła energii z mniejszym wpływem na klimat, małe reaktory jądrowe powinny być absolutnie rozważanym wariantem - mówi w rozmowie z Andrzejem Stecem prezes KGHM, Marcin Chludziński.