Reklama

Nie wypaść z mobilnej rewolucji

Spadające ceny za połączenia głosowe sprawiły, że dziś już niemal każdy może pozwolić sobie na pakiet (czy to w abonamencie, czy telefonie na kartę), w którym da się rozmawiać praktycznie bez limitu. Zapewne wkrótce podobnie będzie z internetem mobilnym.

Aktualizacja: 26.06.2016 22:02 Publikacja: 26.06.2016 19:47

Michał Duszczyk

Michał Duszczyk

Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompala Waldemar Kompala

Coraz więcej użytkowników smartfonów nie wyłącza już transmisji danych w swoim aparacie z obawy o naliczenie gigantycznych rachunków i nie biega za darmowym Wi-Fi w okolicy. Topniejące ceny usług telekomów sprawiły, że Polacy coraz chętniej surfują online na ekranach swoich telefonów. Koszty przestały być już barierą. Problem pozostaje wciąż jakość połączenia i zasięg szybkiego internetu, czy zasięg sieci w ogóle (o czym można się przekonać, chociażby podróżując koleją). W wyścigu o zwiększanie liczby użytkowników kart SIM zagwarantowanie dostępu do internetu mobilnego – każdemu i wszędzie – to dla firm telekomunikacyjnych podstawa. Dziś bowiem handel m-commerce czy bankowość mobilna to najdynamiczniej rosnące sektory gospodarki, dające telekomom perspektywy wzrostu przychodów.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Opinie Ekonomiczne
Polscy przedsiębiorcy apelują o państwową pomoc dla Barlinka po rosyjskim ataku
Opinie Ekonomiczne
Witold M. Orłowski: Strategia szaleńca?
Opinie Ekonomiczne
Katarzyna Kucharczyk: Technologia atakuje. Należy się bać?
Opinie Ekonomiczne
Michał Kanownik: Z chmury korzystamy chętnie, ale bez pomysłu
Materiał Promocyjny
Sprzedaż motocykli mocno się rozpędza
Opinie Ekonomiczne
ArcelorMittal odpowiada Instratowi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama