W piątek Rada Medyczna przy premierze opublikowała kolejne, 36. stanowisko "w sprawie obecnej sytuacji epidemiologicznej". "W obecnej dramatycznej sytuacji epidemiologicznej wywołanej bardzo zaraźliwym wariantem wirusa i grożącej niewydolności służby zdrowia, niezbędne jest pilne zwiększenie odsetka szczepionych, zwłaszcza wśród osób powyżej 60. roku życia" - czytamy.

Według Rady Medycznej, niezbędne jest też "pilne podanie trzeciej dawki przypominającej, gdyż znacząco łagodzi to przebieg ewentualnego zakażenia".

Czytaj więcej

Członkowie Rady Medycznej przy premierze podają się do dymisji

W piątek trzynaścioro z siedemnaściorga członków Rady Medycznej złożyło rezygnację, tłumacząc decyzję brakiem wpływu rekomendacji ciała na realne działania rządu.

Poprzednie stanowisko Rady, datowane na 10 stycznia, również dotyczyło szczepień na COVID-19. Zostało opublikowane po wypowiedzi małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak, która odnosząc się do szczepień na COVID-19 oceniła, że "konsekwencje stosowania tego eksperymentu nie są do końca stwierdzone".

Czytaj więcej

Dymisja członków Rady Medycznej. "Niech rząd bierze z nich przykład"

Według Rady Medycznej, "szczepienie przeciw COVID-19 jest procedurą medyczną ratującą zdrowie i życie, pozwalającą na zmniejszenie tragicznych skutków pandemii".