Reklama

Koronawirus w Polsce. Zgonów covidowych więcej niż przed rokiem

W Polsce stwierdzono 11 379 nowych przypadków koronawirusa SARS-CoV-2 - przekazało Ministerstwo Zdrowia informując, że z powodu COVID-19 zmarła 1 osoba, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - 28. Biorąc pod uwagę komunikaty z siedmiu ostatnich dni, zgonów covidowych jest więcej niż w tym samym okresie przed rokiem.

Publikacja: 13.12.2021 10:44

Koronawirus w Polsce. Zgonów covidowych więcej niż przed rokiem

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

zew

Najnowsze dane resortu zdrowia mówią, że w Polsce hospitalizowanych jest 24 051 osób, u których za pomocą testu stwierdzono koronawirusa SARS-CoV-2 - w ciągu tygodnia liczba pacjentów wzrosła o 1,2 tys. Liczba zajętych respiratorów w ciągu ostatnich siedmiu dni wzrosła o 163, do 2 152. Przed rokiem 13 grudnia pacjentów było 18 533, a podłączonych do respiratorów - 1 784.

Kwarantanną z uwagi na możliwość występowania SARS-CoV-2 objęto 566 tys. osób (tygodniowy spadek wynosi 50 tys.). Od początku epidemii za ozdrowiałych uznano ponad trzy miliony 314 tysięcy zakażonych, w ciągu ostatnich siedmiu dni - 146 tys.

Pozostało jeszcze 85% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Ochrona zdrowia
Dr Tadeusz Oleszczuk: System kradnie współpracę z pacjentem
Ochrona zdrowia
Konkurs na onkologię z Funduszu Medycznego. Wpłynęło więcej wniosków niż w 2023 r.
Ochrona zdrowia
Priorytety duńskiej prezydencji w zdrowiu. W planach start trilogów w sprawie Aktu o lekach krytycznych
Ochrona zdrowia
Ochrona zdrowia to wspólna sprawa
Ochrona zdrowia
Łukasz Jankowski, NIL: Po 2032 roku będziemy kształcić więcej lekarzy niż potrzeba
Materiał Promocyjny
Nie tylko okna. VELUX Polska inwestuje w ludzi, wspólnotę i przyszłość
Reklama
Reklama