Z kolei od 1 grudnia wszystkie osoby niezatrudnione w urzędzie, które będą chciały do niego wejść (np. żeby załatwić sprawę urzędową), będą musiały okazać certyfikat covidowy.

Decyzja egipskiego rządu ma na celu zachęcenie obywateli kraju do szczepień przeciw COVID-19. Liczący 100 mln mieszkańców Egipt mierzy się obecnie z czwartą falą epidemii koronawirusa. Jak dotąd w Egipcie wykonano 31,7 mln szczepień przeciw COVID-19. Program szczepień rozpoczął się w tym kraju w styczniu.

Minister zdrowia Egiptu, Hala Zayed, podkreśliła, że rząd kraju zapewnił Egiptowi ponad 62 mln dawek szczepionki na COVID-19. 7,8 mln kolejnych dawek ma dotrzeć do Egiptu w tym miesiącu.

318 460

Liczba zakażeń koronawirusem wykrytych w Egipcie

W ostatnich tygodniach rząd Egiptu zintensyfikował działania zmierzające do zwiększenia liczby zaszczepionych uczniów, nauczycieli, a także pracowników uczelni wyższych i szkół.

Egipt już wcześniej nakazał szczepienie pracowników w miejscach odwiedzanych przez turystów i kurortach turystycznych.

W ciągu ostatniej doby w Egipcie wykryto 871 zakażeń i 44 zgony chorych na COVID-19. Łącznie w kraju wykryto 318 460 zakażeń koronawirusem i 17 970 zgonów chorych na COVID-19.

Czytaj więcej

Turystyka w Egipcie odbije się przyszłą jesienią