Władze Korei Południowej chcą stopniowo znosić obostrzenia o odmrażać gospodarkę kraju w związku z postępami programu szczepień przeciw COVID-19.

W ramach tej strategii rząd w Seulu chce złagodzić obostrzenia wobec obywateli, którzy legitymują się dowodem pełnego zaszczepienia przeciw COVID-19. Ponadto zakażeni koronawirusem, u których zakażenie przebiega bezobjawowo lub skąpoobjawowo i którzy mają mniej niż 70 lat, mają wracać do zdrowia w domach.

W zarządzaniu epidemią rząd w Seulu ma skupić się obecnie na liczbie hospitalizacji i zgonów zakażonych, a nie dobowej liczbie zakażeń. Władze rozważają zaprzestanie podawania codziennych raportów o tym ile zakażeń wykryto w ciągu minionej doby.

- Zmienimy COVID-19 w kontrolowaną chorobę zakaźną, która nie wiąże się już z lękiem przed nieznanym co umożliwi powrót do codziennej rutyny naszych obywateli - oświadczył premier Korei Południowej, Kim Boo-kyum w czasie pierwszego posiedzenia panelu, który omawia strategię "życia z COVID-19".

Czytaj więcej

Seul
Korea Płd. zmieni strategię walki z COVID? Leczenie, nie gaszenie ognisk

Premier zaznaczył, że w pierwszej fazie powrotu do normalności władze nie zniosą obowiązku noszenia masek w miejscach publicznych.

W Korei Południowej nigdy nie wprowadzono pełnego lockdownu. Od lipca w kraju obowiązuje jednak reżim sanitarny, zwiększający dystans społeczny.

Wprowadzone obostrzenia obejmują ograniczenie godzin, w których otwarte mogą być kawiarnie, restauracje, sauny i siłownie. Ponadto po 18 zakazane jest organizowanie w Seulu zgromadzeń publicznych liczących więcej niż dwie osoby.

2 605

Tyle osób chorych na COVID-19 zmarło w Korei Południowej

Liczba obywateli kraju to ok. 52 mln

Autopromocja
CFO Strategy & Innovation Summit 2021

To już IV edycja kongresu dla liderów świata finansów

WEŹ UDZIAŁ

W kraju co najmniej jedną dawką szczepionki zaszczepiono przeciw COVID-19 78,1 proc. obywateli. W pełni zaszczepionych jest 60,7 proc mieszkańców kraju.

We wrześniu rząd w Seulu zapowiedział powrót do normalności etapami zaczynając od listopada, po osiągnięciu pełnego wyszczepienia 70 proc. obywateli.

W ciągu ostatniej doby w Korei Południowej wykryto 1 584 zakażenia. Łącznie, od początku epidemii w kraju wykryto 335 742 zakażeń i 2 605 zgonów chorych na COVID-19.