W części miast w Polsce - m.in. w Warszawie, Białymstoku, Wrocławiu czy Gorzowie Wielkopolskim - w proteście przeciw niskim wynagrodzeniom ratownicy medyczni przechodzą na zwolnienia lekarskie lub wypowiadają umowy.
W czwartek na konferencji prasowej wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że w ministerstwie odbyło się kolejne spotkanie z przedstawicielami środowiska ratowników medycznych. Zaznaczył, że spotkania są organizowane cyklicznie, a kolejne zaplanowano na 14 września.
Czytaj więcej
Wszyscy ratownicy kontraktowi z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie Wielkopolskim złożyli wypowiedzenia. Od 1 października w mieście może zabraknąć załóg karetek - ostrzega portal gorzowianin.com.
Na spotkaniu omawiano propozycje zmian w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego. - Rozmawialiśmy także o bieżącej sytuacji w polskim ratownictwie medycznym - dodał.
- Przypomniałem pracodawcom, że od 2015 roku, jeżeli spojrzymy na budżet państwowego ratownictwa medycznego, to został on zwiększony o prawie 30 proc. - to prawie 600 mln dodatkowych środków na działalność Państwowego Ratownictwa Medycznego. Od 2019 roku przekazaliśmy środki na zakup 421 ambulansów dla pracodawców, więc to także są duże środki, które odciążyły te firmy - mówił Kraska.