Aktualizacja: 12.01.2019 13:54 Publikacja: 12.01.2019 13:37
Foto: 123 rf
- Dominacja zabudowy biurowej na Służewcu rodzi wiele konsekwencji, takich jak niewystarczająca integracja dzielnicy z resztą miasta czy niewielka aktywność po godzinach pracy biur - podkreślają eksperci firmy doradczej JLL. - W miarę, jak potrzeby pracowników i mieszkańców miasta zmieniają się, pojawiają się głosy, że ta część Warszawy potrzebuje nowej strategii i planu działania.
- Służewiec to obszar niezwykle ważny dla Warszawy, skupiający tysiące miejsc pracy i generujący znaczne wpływy podatkowe do kasy miasta. Zależy nam na tym, aby usprawniać jego funkcjonowanie, zarówno poprzez inwestycje infrastrukturalne, jak i poprzez poprawę funkcjonalności i estetyki tego miejsca. Dobiega końca przebudowa ulicy Marynarskiej, a do 2020 r. na Służewiec będzie można wjechać bezpośrednio z Ochoty poprzez przedłużoną ulicę Woronicza - podkreślał przywoływany przez JLL Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.- W planach jest także budowa łącznika tramwajowego wzdłuż al. Wilanowskiej. Widzimy także, że zbyt duża koncentracja funkcji biurowej w jednym miejscu prowadzi do wielu niekorzystnych zjawisk. Będziemy dążyć do tego, aby Służewiec stał się dzielnicą w pełni wielofunkcyjną, co osiągniemy dopuszczając więcej funkcji mieszkaniowej oraz towarzyszące jej szkoły, przedszkola, sklepy. Dzięki wszystkim tym działaniom będziemy budować coraz lepszą opinię o tej części miasta - zapowiada.
Zaułek Piękna, biurowiec w sercu warszawskiego Śródmieścia, Syrena Real Estate kupiła od spółki Manova Partners....
Jedna piąta oferty dewelopera dostępna jest na najtrudniejszym mieszkaniowym rynku. Spółka zapewnia o swej mocne...
Hale o powierzchni ponad 207 tys. mkw. dla Media Expert wybuduje w Łodzi Panattoni. Całkowita wartość inwestycji...
Mieszkania na wynajem instytucjonalny w Sochaczewie zaoferuje spółka PFR Nieruchomości. Osiedla z prefabrykatów...
Polacy nie rezygnują z planów odnowienia mieszkań i domów. Remontują więcej i szybciej – wynika z analiz portalu...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas