Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 12.01.2019 13:54 Publikacja: 12.01.2019 13:37
Foto: 123 rf
- Dominacja zabudowy biurowej na Służewcu rodzi wiele konsekwencji, takich jak niewystarczająca integracja dzielnicy z resztą miasta czy niewielka aktywność po godzinach pracy biur - podkreślają eksperci firmy doradczej JLL. - W miarę, jak potrzeby pracowników i mieszkańców miasta zmieniają się, pojawiają się głosy, że ta część Warszawy potrzebuje nowej strategii i planu działania.
- Służewiec to obszar niezwykle ważny dla Warszawy, skupiający tysiące miejsc pracy i generujący znaczne wpływy podatkowe do kasy miasta. Zależy nam na tym, aby usprawniać jego funkcjonowanie, zarówno poprzez inwestycje infrastrukturalne, jak i poprzez poprawę funkcjonalności i estetyki tego miejsca. Dobiega końca przebudowa ulicy Marynarskiej, a do 2020 r. na Służewiec będzie można wjechać bezpośrednio z Ochoty poprzez przedłużoną ulicę Woronicza - podkreślał przywoływany przez JLL Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.- W planach jest także budowa łącznika tramwajowego wzdłuż al. Wilanowskiej. Widzimy także, że zbyt duża koncentracja funkcji biurowej w jednym miejscu prowadzi do wielu niekorzystnych zjawisk. Będziemy dążyć do tego, aby Służewiec stał się dzielnicą w pełni wielofunkcyjną, co osiągniemy dopuszczając więcej funkcji mieszkaniowej oraz towarzyszące jej szkoły, przedszkola, sklepy. Dzięki wszystkim tym działaniom będziemy budować coraz lepszą opinię o tej części miasta - zapowiada.
Niemal 1,5 tys. mieszkań w sześciu etapach. Osiedle Apartamenty Krakowska we Wrocławiu wybuduje Robyg.
Ustawy mieszkaniowe – polaryzujące i rozgrzebane. Te o uwolnieniu gruntów, regulacji krótkiego najmu, REIT-ach – bardziej lub mniej zasygnalizowane. A to nie wszystkie otwarte fronty. Jaki jest bilans po 12 miesiącach?
Kupujący wstrzymywali się z transakcjami, sprzedający próbowali grać na czas, utrzymując ceny na wysokim poziomie.
Hale w województwie łódzkim chcą wynajmować firmy produkcyjne, logistyczne i handlowe. Popyt w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. wzrósł aż o 72,5 proc.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Informacje z portali internetowych potwierdzające rezerwację czy zawierające opinię najemcy to dopuszczalne i wiarygodne dowody, że w bloku są mieszkania wynajmowane krótkoterminowo.
Ustawy mieszkaniowe – polaryzujące i rozgrzebane. Te o uwolnieniu gruntów, regulacji krótkiego najmu, REIT-ach – bardziej lub mniej zasygnalizowane. A to nie wszystkie otwarte fronty. Jaki jest bilans po 12 miesiącach?
Minister rozwoju Krzysztof Paszyk ogłosił w czwartek rano, że rząd nie wprowadzi kredytu 0 proc. Czy to koniec wielkich obietnic koalicji? Jak rząd Donalda Tuska radzi sobie w polityce mieszkaniowej? Czy to był stracony rok? W przededniu rocznicy powołania rządu w podcaście „Rzecz w tym” osiągnięcia gabinetu Donalda Tuska podsumowuje Adam Roguski.
15-kondygnacyjny biurowiec przy stacji metra Wilanowska kupiły Investika Real Estate Fund i Bud Holdings.
W imieniu niemieckiego klienta firma inwestycyjna Invesco Real Estate kupiła hotel Cloud One Hotel Gdańsk. Obiekt oferuje 327 pokoi.
Rzeszowskie centrum logistyczno-przemysłowe dostarczy na rynek ponad 52 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej.
Echo Investment uzyskało dla budynku React certyfikat BREEAM Final na poziomie „Excellent”. Obiekt może zmienić właściciela.
Centrum handlowe Silesia City Center w Katowicach kupiła spółka NEPI Rockcastle. Transakcja opiewa na 405 mln euro.
Deweloperzy mają różne strategie pozyskiwania terenów inwestycyjnych. Kto i co ma w banku ziemi?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas