Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl
Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.
Aktualizacja: 26.10.2015 06:55 Publikacja: 26.10.2015 06:55
W ciągu kilkunastu miesięcy panoramę Warszawy zmieni blisko 50 biurowców
Foto: CBRE
Trzeci kwartał roku był szczególny dla stołecznego rynku biurowego. Deweloperzy budują mnóstwo biur, ale jednocześnie wynajęli rekordowo dużo powierzchni. Jak podaje firma doradcza CBRE, warszawski rynek biurowy jest jak pędzący tygrys. Najemcy w pierwszych trzech kwartałach 2015 r. podpisali umowy najmu na tyle biur, ile w całym 2014 r.
Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.
Zasób mieszkań wynajmowanych na długi termin mógłby być większy, ale właściciele obawiają się kluczowego ryzyka.
Odebranie gminom swobody w ustalaniu wskaźnika parkingowego na osiedlach powstających na mocy specustawy może nie tylko spowolnić budowę mieszkań. Miasta tracą też infrastrukturę, w którą zainwestowaliby inwestorzy.
Najpierw zebranie danych o rynku najmu krótkoterminowego, a później stawianie diagnoz – wskazują eksperci.
Nieruchomości, które ucierpiały w powodzi, nie znikają masowo z oferty. Są transakcje z mocno obniżonymi cenami.
Na mocy specustawy może powstać kilkadziesiąt tysięcy lokali. Część inwestycji jest jednak sparaliżowana.
Deweloper, firma UBM, ma już pozwolenie na budowę obiektu w kompleksie Poleczki Park w Warszawie. Biurowiec powstanie z drewna.
Umowę najmu ponad 10,5 tys. mkw. biur w gdańskim kompleksie Alchemia przedłuża State Street Bank. Firma podpisała umowę z PHN.
Deweloperzy budują mało biurowców, co sprzyja wzrostowi czynszów. W wakacje najszybciej znikały z oferty małe powierzchnie. Rynek czeka na duże transakcje najmu.
Czterogwiazdkowy hotel 4 Pory Roku zaoferuje 49 dwupokojowych apartamentów inwestycyjnych. Oddanie obiektu do użytku spółka Perfekt Place zapowiada na koniec 2026 roku.
Stawiana przy warszawskim rondzie Daszyńskiego wieża będzie nową siedzibą Banku Santander. Tak dużej transakcji najmu powierzchni biurowej nie było od lat.
Działający w naszym regionie Europy potentat mocno zwiększył obecność na polskim rynku nieruchomości handlowych. Takiej transakcji nie było od lat.
Park logistyczny w zachodniej Polsce deweloper magazynów sprzedał firmie Arete Investment Group. Kompleks jest w pełni skomercjalizowany.
Po prawie dekadzie przerwy kolejowa spółka i deweloper wracają do planów zagospodarowania terenów wokół dworca Warszawa Gdańska.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 10 na 11 października w Kijowie znów rozległ się alarm lotniczy. W stolicy Ukrainy aktywna była obrona przeciwlotnicza.
Czy syndykowi należy się majątek upadłej spółki, który prokurator zabezpieczył jeszcze przed ogłoszeniem upadłości – to pytanie prawne związane z majątek spółki Zakłady Mięsne Henryk Kania, na które odpowiedzieć ma Sąd Najwyższy.
Grupa Econ i EkoPartner Recykling - mimo tego, że od pewnego czasu zmagają się z kontrowersjami, takimi jak “afera śmieciowa”, z którą kojarzona jest Izabela Bodnar czy oskarżenia wobec Macieja Bodnara - utrzymują, a nawet systematycznie umacniają swoją pozycję jednego z liderów ekologii i przetwarzania śmieci. Nie tylko w mieście Lubin, ale również we Wrocławiu i okolicach.
Do rzecznika dyscyplinarnego trafi wniosek w sprawie sędziego Sądu Okręgowego w Warszawie Krzysztofa Chmielewskiego, który w mediach społecznościowych krytycznie wypowiadał się m.in. o Marcinie Romanowskim.
Henryk K., prezes do niedawna giełdowej spółki produkującej wędliny dla całej Polski, utknął w Argentynie. Od czterech lat prokuratura nie może wyegzekwować jego ekstradycji. W tle są zobowiązania na 833 mln zł i karuzela VAT.
Żabka przesłała dziś oficjalne zaproszenie, potwierdzając termin giełdowego debiutu. Notowania wystartują w czwartek 17 października o godz. 9.00.
Polskie uczelnie połączyły siły, aby uczyć o wpływie zmian klimatu na życie społeczne i biznes
Problemem rynku pracy nie jest bezrobocie, lecz demografia
„Wszelka debata w mediach na temat stanu zdrowia prezydenta jest ściśle zakazana. Naruszający zakaz będą się mierzyć z pełną mocą prawa” - napisał w liście do gubernatorów szef MSW Kamerunu, Paul Atanga Nji.
Magdalena Fręch i Magda Linette zakończyły w ćwierćfinale występ w WTA 1000 Wuhan Open. Aryna Sabalenka i Coco Gauff okazały się za mocne.
Zasób mieszkań wynajmowanych na długi termin mógłby być większy, ale właściciele obawiają się kluczowego ryzyka.
Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Cezarego Kocika na stanowisko prezesa mBanku, poinformowała Komisja w komunikacie.
Przeżyli atak na Hiroszimę i Nagasaki, uratowane życie poświęcili na przekonywanie do świata bez broni nuklearnej. Nagrodzenie Noblem organizacji japońskich świadków to dobra decyzja w czasie, gdy Putin straszy użyciem bomby atomowej.
Choć sprzedaż internetowa ma w tym roku urosnąć już w jednocyfrowym, a nie, jak w ostatnich latach, dwucyfrowym tempie, to jednak firmy widzą oznaki optymizmu. Potwierdzają to choćby Zalando czy IKEA.
Wyrok skazujący i zakaz prowadzenia pojazdów nie powstrzymał Tomasza U. Usiadł za kierownicą, potrącił pieszego i zbiegł. A potem szykował ucieczkę z kraju.
Nie podniesiemy wieku emerytalnego – deklaruje Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Nowa Lewica.
Równo po połowie rozkładają się w sondażu "Rzeczpospolitej" głosy tych, którzy zauważają działania rządu, które mają poprawić praworządność, i tych, którzy ich nie dostrzegają.
Mamy lukę w przepisach i w tę lukę wciśniemy PiS, i pozbawimy tę partię środków – mówi Dariusz Lasocki, były członek PKW.
10 października Księżna Kate po raz pierwszy od zakończenia chemioterapii pojawiła się publicznie u boku księcia Williama. Para książęca spotkała się w nadmorskiej miejscowości Southport z rodzinami ofiar ataku nożownika, który miał miejsce pod koniec lipca tego roku.
Spotkania z pisarzami, joga, bajki z diaskopu, pisanie na maszynie, warsztaty haftu komputerowego, rozwiązywanie zagadek kryminalnych - takie m.in atrakcje w miejskich czytelniach przygotowały na dziś samorządy. Okazją jest X Noc Bibliotek.
„Po raz ostatni doświadczyliśmy tego za czasów Kuczmy” – alarmuje szefowa jednego z najważniejszych portali. Redakcja mówi o „systematycznej presji” ze strony prezydenckiego biura. Głos zabierają też inne media i opozycja.
Oskar Zięta to człowiek–orkiestra. Jest jednocześnie inżynierem, designerem, artystą i przedsiębiorcą. Projektuje, zarządza – i nieustannie pracuje nad nowymi technologiami. „Bycie innowatorem jest bardzo uzależniające, ale czuję też rywalizację” – powtarza. Ta rywalizacja bardzo dobrze mu idzie – w ciągu kilkunastu lat zbudował najbardziej rozpoznawalną – i innowacyjną – polską markę w świecie designu. „Nie sam” – podkreśla.
Dwa dofinansowania do jednego mieszkania w Warszawie, zakupy do biur poselskich i uzupełniony rejestr korzyści. Od niemal dwóch tygodni małżeństwo posłów Koalicji Obywatelskiej - Arkadiusz Myrcha i Kinga Gajewska - tłumaczy się z wydatków poselskich. Oskarżenia pod swoim adresem nazywają absurdalnymi. Gajewska w wulgarnych słowach przekonywała dziennikarza "Rzeczpospolitej", że jest "zaszczuwaną od dziewięciu dni matką trójki dzieci".
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas