Aktualizacja: 12.12.2024 11:26 Publikacja: 18.07.2023 12:11
City Logistics Kraków Airport II - inwestycja Panattoni
Foto: Mat.prasowe
Jak podaje Panattoni, deweloper obiektów przemysłowych, krakowski rynek wyróżnia się jednym z najniższych wskaźników pustostanów w kraju – to poniżej 1 proc. – Popyt na magazyny nie maleje – podkreśla deweloper.
Panattoni rozpoczyna budowę City Logistics Kraków Airport II o powierzchni 21,3 tys. mkw. (w jednym budynku). Inwestycja powstaje spekulacyjnie, to znaczy bez umów najmu hal.
Najemcy magazynów na Górnym Śląsku podpisują mniej umów, ale na większe powierzchnie – wynika z analiz firmy doradczej Newmark Polska.
Budowę kolejnej hali w centrum logistycznym w gminie Brwinów rozpoczyna MLP Group. Obiekt powstaje spekulacyjnie, czyli bez umów najmu.
Budowę drugiego etapu kompleksu magazynowo-biurowego na granicy Warszawy i Raszyna zakończyła firma Ideal Idea.
Deweloper magazynowy LCube zakończył budowę parku logistycznego w Rzeszowie. Powstało 25,8 tys. mkw. magazynów.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Inwestor oddaje do użytku dwa magazyny klasy A o powierzchni 20 tys. mkw. Nieruchomość jest w pełni wynajęta.
Chińscy dostawcy informują, że lada dzień Rosja poluzuje ograniczenia w kolejowym tranzycie z Chin do Europy.
Kolej niemiecka, Deutsche Bahn, uruchomiła pakiety turystyczne, które łączą przejazd koleją z noclegami w hotelu. W ofercie znalazły się wypady do dużych miast, a pierwszymi partnerami przedsięwzięcia zostali niemieccy touroperatorzy.
W nowym rozkładzie jazdy 2024/2025 wchodzącym w życie w sobotę 15 grudnia kolej zapowiada rekordowe czasy przejazdów, więcej połączeń, wygodniejsze pociągi. Kilka miast straci jednak dostęp do pendolino.
Rekordowe sumy zainwestuje także w porty morskie i lotniska. Zapewnia, że są pieniądze na budowę CPK.
Polityka Banku Rosji dobija rosyjski transport drogowy. Większość rosyjskich firm zajmujących się przewozami towarowymi zakończy rok 2024 stratami, a około 30 proc. z nich grozi bankructwo. Jedynym ratunkiem jest szara strefa.
Listopad był szesnastym miesiącem spadków rejestracji przyczep i naczep. Na horyzoncie nie widać żadnych śladów poprawy.
Wyższe zyski, wyższa marża, tańsze paliwo i pełne samoloty. To dlatego w tym roku europejskie linie lotnicze zarobią na każdym przewiezionym pasażerze 8,2 dolara.
Rzeszowskie centrum logistyczno-przemysłowe dostarczy na rynek ponad 52 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas