- Obecnie w większości aglomeracji od momentu podpisania umowy do odbioru kluczy musimy średnio zaczekać krócej niż 200 dni. Jedynie we Wrocławiu i Warszawie wskaźnik ten utrzymuje się powyżej tej granicy – opowiada Maciej Dymkowski, prezes Tabelaofert.pl.

- We wszystkich miastach zanotowano niewielki wzrost wskaźnika wyprzedania mieszkań z projektów będących w sprzedaży. Wynika to, zdaniem Dymkowskiego, z obserwowanego ożywienia na rynku, połączonego z bardzo ograniczonym dopływem na rynek nowych projektów. – Najlepiej pod tym względem wyglądają Trójmiasto i Katowice, zaś zdecydowanie najsłabiej Łódź – zauważa Maciej Dymkowski.

- W marcu w siedmiu monitorowanych miastach zwiększyła się pula lokali, które zostały wybudowane, ale pozostają w sprzedaży. Jest to związane z tym, że duża część projektów została oddana do użytku w I kwartale 2009 r. Największy wybór mają osoby poszukujące gotowego mieszkania w Katowicach i Poznaniu – udział takich lokali w rynku przekracza w tych miastach 30 proc. O lokum dostępne od ręki najtrudniej jest w Łodzi.