• [b]W Warszawie[/b] sprzedają się głównie gotowe mieszkania. Jednak nierzadko wysokie wymagania klientów sprawiają, że znalezienie odpowiedniej oferty wśród nowo oddanych inwestycji wcale nie jest łatwe. Bardziej wymagający klienci wstrzymują się z zakupami inwestycyjnymi.
Osoby szukające ekskluzywnych nieruchomości muszą zadowolić się przede wszystkim ofertą rynku wtórnego. – Tego typu nieruchomości nie ma jednak zbyt wiele. Można liczyć jeszcze na zakup lokali w kamienicach w Śródmieściu, ale i w tej części miasta tylko kilka lokali, najczęściej na ostatnich piętrach, może uzyskać miano niepowtarzalnych – mówi Anna Berezowska-Wrzesień z Ober-Haus.
• [b]W Krakowie[/b] panuje większy ruch na rynku pierwotnym, spadają natomiast obroty na rynku wtórnym. Klienci koncentrują się głównie na najtańszych lokalach o niewielkich metrażach, w oddalonych dzielnicach od centrum, takich jak Bieżanów czy Opatkowice, a nawet i Nowa Huta.
• [b]W Trójmieście[/b], po pewnym ożywieniu, jakie nastąpiło w ostatnim czasie, klienci ponownie przede wszystkim przeglądają oferty, a nie decydują się na transakcje. – Największym problemem jest wciąż kwestia dostępności kredytów. Nic jednak nie wskazuje na to, by dzisiejsza sytuacja zmieniła się w ciągu najbliższych 2 – 3 miesięcy – uważa Przemysław Szkutnik z Ober-Haus.
• [b]W Łodzi[/b] nadal największym zainteresowaniem cieszą się tanie, niewielkie 2 – 3-pokojowe mieszkania, zarówno na rynku wtórnym jak i pierwotnym. Mimo to nie brakuje propozycji z wyższej półki za 6 – 9 tys. zł za mkw. w centrum miasta lub w atrakcyjnych lokalizacjach.