Inwestycję Nowy Targówek zrealizuje firma deweloperska Atal. - Położenie inwestycji przy ulicy św. Wincentego, w pobliżu planowanej stacji metra Targówek II, pozwoli na wygodne przemieszczanie się po Warszawie - zachęcają przedstawiciele dewelopera.

W pierwszym etapie osiedla, który właśnie trafił na rynek, Atal zaplanował 118 mieszkań. Cena mkw. lokalu w standardzie deweloperskim to 6,8 tys. zł. Kompleks mieszkaniowy Nowy Targówek będzie się składał z dziesięciu budynków. W pierwszej części inwestycji powstanie pięciopiętrowy blok z mieszkaniami o powierzchni od 37,86 do 108,32 mkw. - od dwóch do czterech pokoi.

Wszystkie lokale będą mieć balkony lub tarasy, a do mieszkań na parterze będą przypisane ogródki. W podziemnej kondygnacji Atal zaplanował parking, który pomieści 148 samochodów. W pierwszym etapie inwestycji powstaną także dwa lokale usługowe.

- Balkony zostaną wykończone naturalnym drewnem. Dopełnieniem projektu staną się aluminiowe elementy - opowiadają przedstawiciele dewelopera. - Osiedle będzie ogrodzone i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powstanie tam także plac zabaw. Niedaleko Nowego Targówka znajduje się park Bródnowski. Są też ścieżki rowerowe, którymi można dojechać do centrum miasta.

- Codzienne zakupy ułatwią duże sklepy oraz centra handlowe, do których można dotrzeć samochodem w kilka minut - zachęcają przedstawiciele spółki Atal. - Rozbudowana sieć komunikacji miejskiej zapewni możliwość szybkiego przemieszczania się po mieście. W sąsiedztwie osiedla planowana jest budowa stacji drugiej linii metra – Targówek II. Choć Nowy Targówek nie będzie sąsiadował bezpośrednio z żadną z ruchliwych ulic, w zaledwie kilka minut można będzie dojechać do Trasy Toruńskiej.

- Rynek warszawski charakteryzuje się dużym popytem, mieszkania szybko znajdują nabywców na wczesnych etapach budowy - komentuje Mateusz Juroszek, wiceprezes spółki Atal. - Potwierdzają to nasze wyniki sprzedaży. Tylko do końca września klienci kupili 162 mieszkania w naszych warszawskich inwestycjach. To o 22 więcej niż w całym poprzednim roku - podaje.

Wiceprezes Atalu zwraca uwagę, że potencjał stołecznego rynku sprawia, że w ciągu najbliższych lat będzie on dla jego spółki najważniejszy. - Stąd też decyzja o wprowadzeniu w tym miesiącu do sprzedaży projektu Nowy Targówek oraz trzeciego etapu Oazy Wilanów. To kolejny krok, który ma na celu umocnienie pozycji spółki - podkreśla Mateusz Juroszek.

Oprócz osiedla Nowy Targówek w stołecznej ofercie firmy Atal są również inne projekty. Mieszkania można kupić w inwestycji Marina Apartamenty II zlokalizowanej niedaleko Kanału Żerańskiego. - Szeroki wybór mieszkań jest dostępny także na osiedlu Oaza Wilanów. Inwestycja powstaje u zbiegu alei Wilanowskiej i alei Rzeczypospolitej, na pograniczu Wilanowa i Mokotowa - zachęca deweloper.

Planowany termin oddania do użytkowania pierwszego etapu osiedla Nowy Targówek to trzeci kwartał 2017 roku. Za projekt inwestycji jest odpowiedzialne biuro projektowe HRA Architekci.