Inwestycja jest podzielona na trzy powstające jednocześnie etapy. Armii Krajowej 7 to łącznie 171 lokali mieszkalnych, 29 lokali usługowych i 16 lokali biurowych. Deweloper zaplanował także 355 lokali aparthotelowych. Budowa ma się zakończyć w czwartym kwartale 2022 roku. To jeden z największych projektów w historii i2 Development. Dzięki rozpoczęciu inwestycji oferta mieszkaniowa dewelopera powiększy się do rekordowych 1 tys. lokali.

- Armii Krajowej 7 to projekt pod wieloma względami wyjątkowy. To nie tylko jedna z największych inwestycji w historii i2 Development, to również realizacja zmodyfikowanej strategii rozwoju spółki, której filarem jest wzrost skali działalności deweloperskiej w segmencie mieszkaniowym m.in. poprzez poszerzenie oferty o projekty adresowane do szerszego grona klientów - mówi cytowany w komunikacie Marcin Misztal, prezes i2 Development. - Armii Krajowej 7, ze względu m.in. na połączenie funkcji mieszkalnych, aparthotelowych i usługowych będzie przykładem inwestycji adresowanej do różnorodnego grona odbiorców, obliczonej na stworzenie w tej części Wrocławia kwartału nowoczesnej tkanki miejskiej. Inwestycja jest skierowana zarówno do inwestorów, chcących ulokować kapitał na rynku nieruchomości, jak również do młodych ludzi, którzy chcą rozpocząć swoją drogę zawodową we Wrocławiu. Jesteśmy przekonani, że projekt, którego jednym z atutów jest atrakcyjna lokalizacja, stanie się lokalnym bestsellerem. Już teraz przedsprzedażowa oferta spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Tylko w ciągu zaledwie kilku dni zarezerwowano 146 lokali w inwestycji.

Atutem inwestycji Armii Krajowej 7 jest nie tylko lokalizacja, ale niska zabudowa i architektura. Niedaleko są  punkty handlowo-usługowe, szkoły, przedszkola, Uniwersytet Medyczny i Uniwersytet Ekonomiczny i tereny zielone - kilkanaście minut spacerem do parku Skowroniego.

Spółka i2 Development w ramach projektu Armii Krajowej 7 wprowadziła do sprzedaży:

171 mieszkań o powierzchni od 26 do 65 mkw.

355 lokali w aparthotelach o powierzchni od 18 do 67 mkw.

29 lokali usługowych o powierzchni od 50 do 158 mkw.

16 lokali biurowych o powierzchni od 39 do 549 mkw.

i2 Development to wrocławski deweloper specjalizujący się w projektach mieszkaniowych i apartamentowych o podwyższonym standardzie. Spółka realizuje inwestycje z 70 tys. mkw. PUM/PUU. W przygotowaniu ma inwestycje pozwalające na wybudowanie niemal 74 tys. mkw. PUM/PUU. Od 2016 r. firma jest notowana na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.