Aktualizacja: 12.09.2019 12:45 Publikacja: 12.09.2019 12:26
1 zdjęcie
ZobaczFoto: ROL
Inwestycja jest podzielona na trzy powstające jednocześnie etapy. Armii Krajowej 7 to łącznie 171 lokali mieszkalnych, 29 lokali usługowych i 16 lokali biurowych. Deweloper zaplanował także 355 lokali aparthotelowych. Budowa ma się zakończyć w czwartym kwartale 2022 roku. To jeden z największych projektów w historii i2 Development. Dzięki rozpoczęciu inwestycji oferta mieszkaniowa dewelopera powiększy się do rekordowych 1 tys. lokali.
- Armii Krajowej 7 to projekt pod wieloma względami wyjątkowy. To nie tylko jedna z największych inwestycji w historii i2 Development, to również realizacja zmodyfikowanej strategii rozwoju spółki, której filarem jest wzrost skali działalności deweloperskiej w segmencie mieszkaniowym m.in. poprzez poszerzenie oferty o projekty adresowane do szerszego grona klientów - mówi cytowany w komunikacie Marcin Misztal, prezes i2 Development. - Armii Krajowej 7, ze względu m.in. na połączenie funkcji mieszkalnych, aparthotelowych i usługowych będzie przykładem inwestycji adresowanej do różnorodnego grona odbiorców, obliczonej na stworzenie w tej części Wrocławia kwartału nowoczesnej tkanki miejskiej. Inwestycja jest skierowana zarówno do inwestorów, chcących ulokować kapitał na rynku nieruchomości, jak również do młodych ludzi, którzy chcą rozpocząć swoją drogę zawodową we Wrocławiu. Jesteśmy przekonani, że projekt, którego jednym z atutów jest atrakcyjna lokalizacja, stanie się lokalnym bestsellerem. Już teraz przedsprzedażowa oferta spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Tylko w ciągu zaledwie kilku dni zarezerwowano 146 lokali w inwestycji.
W październiku deweloperzy wprowadzili na rynek więcej mieszkań niż sprzedali. Średnie ceny lokali utrzymały się na poziomie z września.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Obiekty w Ogrodach Ulricha, zrewitalizowanym kompleksie na warszawskiej Woli, uzyskały ekologiczne certyfikaty BREEAM.
Budynki naruszają tkankę planety. Każdy wybudowany obiekt to tysiące kilogramów CO2, które lecą do atmosfery. Dlatego musimy być pewni, co i czy budować. Transparentność pomaga liderom nieruchomości podejmować lepsze decyzje – mówi Tomasz Ogrodzki, prezes REDD.
Najem na doby nakręca ceny i stawki wynajmu mieszkań? To błędna teza, niemniej ta część rynku wymaga uregulowania.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje.
Prawo powinno zacząć odzwierciedlać rzeczywistość, która się zmieniła po pandemii. Dużo dobrego dał lex deweloper, ale zaraz zniknie – mówią Anna Suchodolska i Katarzyna Szymborska, członkinie zarządu White Stone Development.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Właściciel IKEA, szwedzka firma Ingka Group, sprzedał swoje ostatnie aktywo w Rosji - centrum dystrybucyjne pod Moskwą. Koncern określał centrum „kluczem do rozwoju IKEA w Rosji”. Magazyn o powierzchni prawie 180 tys. mkw obsługiwał wszystkie lokalne centra koncernu.
W przypadku sprzedaży egzekucyjnej w miejsce prawa, które wygasło, uprawniony nabywa prawo do zaspokojenia wartości tego prawa z ceny uzyskanej ze sprzedaży obciążonej służebnością nieruchomości.
To, że darczyńca przeleje pieniądze z darowizny nie na konto obdarowanego, ale jego wierzyciela np. w związku ze sprzedażą mieszkania nie przekreśla prawa do pełnego zwolnienia podatkowego.
Jeżeli nie dojdzie do sprzedaży nieruchomości i sprzedawca zwróci kwotę nabywcy otrzymaną od niego na poczet sprzedaży, to powinien wystawić fakturę korygującą i obniżyć podstawę opodatkowania VAT.
Nie każda zgoda dla kupującego na uzyskanie zezwoleń i decyzji udzielona w umowie przedwstępnej spowoduje, że sprzedaż prywatnej działki będzie podlegała opodatkowaniu VAT.
Bankructwo dewelopera nie przesądza o braku możliwości wykonania umów deweloperskich i uzyskania własności nieruchomości przez nabywców. Muszą jednak zostać spełnione określone warunki.
Na skutek uchwalenia planu ogólnego wartość nieruchomości może wzrosnąć. Wówczas gmina ustala opłatę planistyczną. W jaki sposób ustalana jest wysokość tej opłaty? Kto i w jakich przypadkach będzie zobowiązany do jej uiszczenia?
Sprzedawca domu lub mieszkania musi podzielić się dochodem z fiskusem. Podatku nie będzie, jeśli wyda pieniądze z transakcji na spłatę kredytu. Ale tylko swojego – wynika z interpretacji.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas