O ile wiele korporacji planuje w swoich przestrzeniach mniej biurek od liczby pracowników, zakładając choćby rotację czy zmienny czas pracy, o tyle żaden z operatorów powierzchni flex nie potrafił dotąd dopasować swojej oferty do właśnie takiego modelu działania. Jeśli już podejmowano próby, to dotyczyły one przestrzeni hot desk, a nie wydzielonych, prywatnych biur jak te w Business Link. Jako pierwsi na rynku zrywamy z tradycyjnym przywiązaniem jednego biurka do konkretnego pracownika, oferując dwa nowe abonamenty korporacyjne – Business Link Unlimited oraz Business Link Stretch.
Pierwszy z nich sprawdzi się w przypadku pracodawców szukających wyjątkowego benefitu dla pracowników, a możliwość wyboru miejsca pracy w konkretnym dniu z pewnością do takich należy. Przestrzenie Business Link staną się miłą alternatywą do popularnego home office'u, rutyny biurowej rzeczywistości, a nawet miejsca przy stoliku w kawiarni podczas podróży służbowej. W tej ofercie, opłacone przez pracodawcę miejsce pracy w Business Link służy nielimitowanej liczbie osób, i to klient decyduje kto otrzyma nasze narzędzie do rezerwacji w postaci prostej aplikacji na telefon.
Abonament Stretch to rozwiązanie dla zespołów rotujących lub pracujących w systemie zmianowym – najważniejszą cechą jest posiadanie określonej, limitowanej liczby pracowników, którzy będą mogli skorzystać z wybranych pomieszczeń. Zaproponowana przez nas precyzyjna kalkulacja „per biurko", nie zaś „per pracownik", to oszczędna alternatywa i możliwość maksymalnego zwiększenia obłożenia pojedynczego stanowiska. Pracodawca zapłaci po prostu mniej.
Czy elastyczne powierzchnie biurowe na dobre zadomowiły się w Polsce?
Biura serwisowane to atrakcyjna finansowo i organizacyjnie alternatywa dla tradycyjnego modelu leasingowego. Na rynku jest jednak miejsce dla obu tych produktów. Rynek elastycznych powierzchni biurowych ciągle rośnie. Wpływ na to ma zarówno sytuacja rynkowa, jak i zmieniający się model pracy. Istotne znaczenie mają także nowe przepisy prawa czy standardy. Przykładem jest choćby IFRS 16, standard sprawozdawczości księgowej, który zmienia optykę oceny finansowej w zależności czy dane przedsiębiorstwo raportuje długoterminowy kontrakt najmu swojej siedziby, czy też krótkoterminowe rozwiązania, takie jak Business Link.
Pod względem dynamiki wzrostu segmentu biurowego Polska jest jednym z wiodących rynków Europy Środkowo-Wschodniej. Dotyczy to zarówno najmu tradycyjnego, jak i zapotrzebowania na biura elastyczne, kontraktowane w krótszej perspektywie czasowej. W zasadzie mamy już na rynku wszystkich dużych operatorów przestrzeni elastycznych.