Notowany na giełdach w Wiedniu i Warszawie deweloper udostępnił 1200 mkw. – całe piętro biurowca myhive Mokotów Two na potrzeby akcji „Otwieramy szkoły”. W adaptacji przestrzeni pomogą biura architektoniczne, firmy budowlane i dostawcy wyposażenia. Za kilka tygodni szkoła ma przyjąć 160 dzieci.

- Ostatnie dni to dla nas wszystkich duży sprawdzian - z empatii, troski oraz wykazywania solidarności z tymi, którzy nagle znaleźli się w wyjątkowo trudnym momencie swojego życia. Jako Immofinanz w ramach stworzonego wewnętrznie sztabu kryzysowego zidentyfikowaliśmy szybko obszary, w których możemy pomóc. Dotyczy to zarówno miast, w których mamy nasze centra handlowe Vivo!, gdzie aktualnie organizujemy zbiórki i pomoc lokalną, jak również możliwości wykorzystania naszych dostępnych przestrzeni biurowych w stolicy. Decyzja o udostępnieniu powierzchni w myhive Mokotów na otwarcie szkoły dla dzieci z Ukrainy została podjęta w mgnieniu oka – skomentował Jarosław Retmaniak, country manager finance & support Poland w Immofinanz.

- Szkoły publiczne w większych miastach Polski bywają przepełnione. Obawiamy się, że jeśli do takich placówek w ramach obowiązkowej rejonizacji dołączą dzieci z Ukrainy, zabraknie przestrzeni, dosłownie i w przenośni, na to, żeby zatroszczyć się o psychikę uczniów obu narodowości i zapewnić im warunki do efektywnej nauki i integracji – skomentowała Magda Garncarek, inicjatorka akcji „Otwieramy szkoły”.