Naukowcy odkryli 30 grobów ułożonych w dwóch rzędach. Cmentarzysko otoczone było rowem głębokości dwóch metrów. Dotychczas zbadano 14 grobów. Wykopaliskami kieruje dr Cecile Paresys z Institut National de Recherches Archeologiques Preventives – Inrap.
Niezwykle bogato wyposażone groby pochodzą z okresu największej potęgi Galów, świadczą o tym, że ich kultura materialna osiągnęła w tym czasie poziom równy rzymskiej.
W zbadanych grobach odkryto pięć szkieletów wojowników galijskich, pozostałe to szczątki kobiece. W żadnym ze zbadanych grobów nie znaleziono kości dziecięcych.
Zmarli wojownicy zostali wyposażeni na drogę pośmiertną w żelazne miecze w skórzanych pochwach (przetrwały ich okucia z brązu), włócznie, tarcze. Miecze znajdowały się przy boku, groty włóczni na wysokości głowy, ostrzem do góry.
W grobach męskich, podobnie jak w kobiecych, przetrwały w bardzo dobrym stanie ozdoby – pierścienie, bransolety, naszyjniki, kolczyki. Biżuteria ta mocowana była na rzemieniach, niektóre bransolety przylegały do nadgarstków w taki sposób, w jaki pozostawiono je w chwili pogrzebu. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni mieli szaty spinane na piersiach wielkimi agrafami, zapinkami z brązu i żelaza, niektóre z nich zdobione są koralami.