Australia: Kangury "najechały" stolicę kraju

Stada kangurów pojawiły się w Canberze, stolicy Australii, szukając pożywienia na polach golfowych, podwórkach i przy ulicach - informuje CNN.

Aktualizacja: 31.07.2018 06:18 Publikacja: 31.07.2018 05:17

Australia: Kangury "najechały" stolicę kraju

Foto: Twitter

arb

W stolicy Australii znajduje się ponad 30 naturalnych rezerwatów, w których można spotkać setki kangurów olbrzymich - podkreśla Daniel Iglesias, dyrektor Australian Capital Territory Parks and Conservation Service. Teraz jednak, w związku z bardzo surową zimą, połączoną z brakiem opadów, kangurom doskwiera brak pożywienia co sprawia, że zaczynają go szukać poza swoim środowiskiem naturalnym.

 

- Boiska sportowe, podwórka, pobocza - to nieliczne miejsca, gdzie można znaleźć jakąkolwiek zieloną trawę w Canberze w tym momencie. To działa jak magnes na kangury - dodaje Iglesias.

Na swojej stronie internetowej Departament Środowiska Australijskiego Terytorium Stołecznego zwraca uwagę, że liczba kangurów w rezerwatach w ostatnich latach zwiększyła się do tego stopnia, że w niektórych z nich na kilometr kwadratowy przypada ok. 700 kangurów.

CNN przypomina jednocześnie, że kangury w większości kraju uważane są za szkodniki, a ich odstrzał jest legalny. Władze Australijskiego Terytorium Stołecznego przeprowadzają coroczny odstrzał kangurów, którego celem jest ograniczenie niszczącego wpływu kangurów na ekosystem. W tym roku odstrzał zakończył się 27 lipca. W jego trakcie zabito 3253 kangury. W obrębie miasta wciąż są jednak "dziesiątki tysięcy" tych zwierządt - twierdzi Iglesias.

CNN zauważa jednocześnie, że choć w stolicy kraju wciąż mieszka więcej ludzi (ok. 400 tys.) niż kangurów, to jednak w całej Australii liczba kangurów (44 miliony) przekroczyła już dawno liczbę ludzi (26 milionów).

Materiał Partnera
Czy jest pan/pani za…? Oto, jak sposób zadawania pytań wpływa na odpowiedzi
Materiał Partnera
Wzór na sprawiedliwość. Jak matematyka może usprawnić budżet obywatelski?
Nauka
Naukowcy zaobserwowali „piractwo lodowe” na Antarktydzie. Zachodzi szybciej, niż sądzono
Nauka
Przełomowe odkrycie naukowców dotyczące szpaków. Podważa wcześniejsze twierdzenia
Materiał Promocyjny
Budujemy cyfrową tarczę bezpieczeństwa surowcowego