Cyndi Lauper zapowiedziała pożegnalny show w Polsce

Cyndi Lauper, znana z hitów „Time After Time” i „True Colors”, ogłosiła daty brytyjskiej i europejskiej części swojej pożegnalnej trasy „Girls Just Wanna Have Fun”. Zaśpiewa 21 lutego 2025 r. w Łodzi.

Publikacja: 24.06.2024 20:39

Cyndi Lauper zapowiedziała pożegnalny show w Polsce

Foto: EPA/MICHAEL REYNOLDS

Pierwsza od dekady, tak duża trasa koncertowa Lauper, rozpocznie się w Europie w lutym przyszłego roku. Artystka wystąpi w Glasgow, Manchesterze, Londynie, Birmingham i Belfaście, a następnie odwiedzi Budapeszt, Łódź, Pragę, Berlin, Düsseldorf i Paryż.

Cyndi Lauper i gwiazdy

Lauper towarzyszyć będą specjalni goście, których nazwiska zostaną podane w późniejszym terminie.

Czytaj więcej

150 tys. fanów na występach Podsiadły i Taco Hemmingwaya. Dawid lepszy od Taylor Swift

Cyndi Lauper ma na koncie nagrody Grammy, Emmy i Tony, i globalną sprzedaż płyt przekraczającą 50 milionów egzemplarzy. Lauper zdobyła nagrodę Grammy dla Najlepszego Nowego Artysty dzięki swojemu pierwszemu albumowi „She's So Unusual" i jest pierwszą kobietą w historii, która miała cztery utwory z debiutanckiego albumu w pierwszej piątce „Billboardu”, w tym jej hymn „Girls Just Want To Have Fun” w 1983 r.

Lauper wydała dziesięć albumów studyjnych, zawierających klasyki takie jak: „Time After Time” i „True Colors”, jest członkinią Songwriters Hall of Fame oraz autorką bestsellera „New York Times”.

Cyndi Lauper i „Kinky Boots”

W 2013 roku Lauper stała się pierwszą solistką, która zdobyła nagrodę za Najlepszy Oryginalny Score (muzyka i teksty) za „Kinky Boots”. Zadebiutowała na Broadwayu w 2006 w Studio 54. Zagrała wtedy Jenny w „Operze za trzy grosze” Weilla i Brechta. Jest autorką muzyki i słów do musicalu „Kinky Boots”, który był wystawiany na Broadwayu w latach 2013–2019. W Warszawie gra go Teatr Dramatyczny. To jeden z najbardziej szalonych i inspirujących broadwayowskich musicali. Wybuchowa mieszanka popu, soulu, rocka, drag queens. Spektakl o przyjaźni i woli, która zmienia świat.

Czytaj więcej

Popularny raper Travis Scott został zatrzymany przez policję

Lauper jest także niestrudzoną działaczką społeczną. Od zawsze walczy o słabszych - zwłaszcza o prawa kobiet, osób żyjących z HIV/AIDS oraz o społeczności LGBTQ.

Cyndi Lauper się żegna

Informacja o koncertach w Europie pojawiła się tuż po zapowiedzi północnoamerykańskiej pożegnalnej trasy, ogłoszonej na początku tego miesiąca i po premierze pełnometrażowego filmu dokumentalnego „Let The Canary Sing”, który opowiada o niezwykłym życiu i karierze Lauper. Dokument miał premierę we wtorek 4 czerwca wyłącznie na Paramount+ w USA i Kanadzie oraz w prestiżowym TCL Chinese Theatre w Hollywood w Los Angeles.

Film opowiada o drodze Lauper do sławy i jej wpływie na pokolenia poprzez muzykę, nieustannie ewoluującym stylu punkowym, niezachwianym feminizmie i działalności społecznej. Legacy Recordings, dział Sony Music Entertainment, przygotował album towarzyszący filmowi dokumentalnego o tym samym tytule. Jest już dostępny na winylu oraz w formie rozszerzonej edycji cyfrowej.

Przedsprzedaż biletów Ticketmaster rozpocznie się w czwartek, 27 czerwca o godz. 10:00. Sprzedaż ogólna - w piątek 28 czerwca o godz. 10:00 na www.LiveNation.pl.

Pierwsza od dekady, tak duża trasa koncertowa Lauper, rozpocznie się w Europie w lutym przyszłego roku. Artystka wystąpi w Glasgow, Manchesterze, Londynie, Birmingham i Belfaście, a następnie odwiedzi Budapeszt, Łódź, Pragę, Berlin, Düsseldorf i Paryż.

Cyndi Lauper i gwiazdy

Pozostało 92% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Muzyka popularna
Weekendowe koncerty w Polsce. Wystąpią Lenny Kravitz, Scorpions i Europe
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Muzyka popularna
Nawet Iga Świątek musi mieć imienny bilet i dowód tożsamości na show Swift w Polsce
Muzyka popularna
"Rzecz w tym". Tadeusz Woźniak – wspomnienie o przyjacielu
Muzyka popularna
Palaye Royale zagrają w Progresji. W konkursie MTV pokonali Linkin Park
Muzyka popularna
Tadeusz Woźniak, kompozytor „Zegarmistrza światła”, nie żyje