Gnoiński: Co usłyszymy na CieszFanów Festiwal? Od Majki Jeżowskiej do Dezertera

Jest to festiwal rockowo-alternatywny z elementami hip-hopu i elektroniki - mówił Leszek Gnoiński, dziennikarz, rzecznik prasowy CieszFanów Festiwal, w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem, opowiadając o CieszFanów Festiwal.

Publikacja: 15.05.2023 15:33

Gnoiński opowiedział o tym, czego można spodziewać się na CieszFanów Festiwal, który ma odbyć się między 17 a 19 sierpnia.

- Jest to festiwal muzyczny, na którym bardzo dużą rolę będą spełniać również czynniki pozamuzyczne. Festiwal często staje się trybuną do przekazywania różnych treści, np. poprzez pokazywanie innych rodzajów sztuki. CieszFanów jest festiwalem, na którym sprawy społeczne są bardzo ważne. Na naszym festiwalu pojawią się organizacje pozarządowe, które będą rozmawiać z ludźmi i pokazywały różne aspekty życia społeczno-politycznego. Oczywiście wszystko jest tłem do muzyki, która pozostaje najważniejsza - podkreślił dziennikarz.

Czytaj więcej

Giganci stadionów coraz drożsi. Kto wystąpi w Polsce w 2023 roku?

Rzecznik prasowy CieszFanów Festiwal mówił również o tym, że w ramach festiwalu jeden dzień zostanie poświęcony kobietom.

- Jest to pomysł, który kiełkował u mnie od dawna. Udało mi się namówić dyrektora Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie do zorganizowania takiego dnia. Planujemy zorganizowanie specjalnych paneli i zaproszenie organizacji społecznych. W programie są także warsztaty Lucciola Ladies Rock Camp - temat kobiet będzie bardzo szeroko poruszany - zapowiedział publicysta.

Planujemy zorganizowanie specjalnych paneli i zaproszenie organizacji społecznych

Leszek Gnoiński, dziennikarz, rzecznik prasowy CieszFanów Festiwal

Gnoiński przedstawił następnie artystów, którzy zostali zaproszeni CieszFanów Festiwal.

- Pojawi się Majka Jeżowska, z repertuarem heavy-metalowym, który zachwycił fanów na Poland Rock Festiwal. Będzie także Renata Przemyk, Mery Spolsky, Proletariat, Dezerter - w sumie koło dwudziestu zespołów. Jest to festiwal rockowo-alternatywny z elementami hip-hopu i elektroniki - mówił dziennikarz.

Rzecznik prasowy CieszFanów Festiwal został także zapytany o to, czy za udział w wolontariacie będzie trzeba zapłacić kaucję - tak jak w przypadku Open'er Festiwal.

- Nie pamiętam, żeby na naszym festiwalu wolontariusze musieli dokonywać przedpłaty. Jednak nie dziwię się organizatorom Open'era, bo nawet połowa wolontariuszy potrafiła im zniknąć - stwierdził Gnoiński.

Muzyka popularna
Królowa warta miliard
Muzyka popularna
Katalog muzyczny Queen może zostać sprzedany za rekordową kwotę
Muzyka popularna
Rockowe tygodnie
Muzyka popularna
Roger Waters znów szokuje. Na koncercie w Berlinie wystąpił ubrany jak SS-man
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Muzyka popularna
Tina Turner wspominana w szwajcarskim miasteczku jako "dobra sąsiadka"
Muzyka popularna
Odeszła Tina Turner, królowa czarnych rytmów