Informację taką podały spółki na swoich blogach firmowych. Dzięki technologii[b] LTE[/b] można będzie uruchomić radiowe usługi dostępu do Internetu o nominalnych prędkościach [b]transferu danych przekraczających 100 Mb/s[/b] (dzisiaj maksymalne prędkości w sieciach operatorów to 21 Mb/s)

Obie spółki zaznaczają, że współpraca nie jest jeszcze przesądzona, chociażby dlatego, że nie znany jeszcze jest ostateczna treść dokumentacji przetargowej i warunków przetargu. Na przykład: dla ilu operatorów wystarczy częstotliwości radiowych. Nie wiadomo jeszcze, jaka będzie decyzja UOKiK.

- Badamy możliwość stworzenia spółki, która następnie wystartowałaby w przetargu na częstotliwości LTE - powiedział Marcin Gruszka, rzecznik P4. Wcześniej operatorzy komórkowi utworzyli spółkę Mobile TV, która wystartowała po częstotliwości potrzebne na uruchomienie mobilnej telewizji w standardzie DVB-H. Wehikuł ten nie został do tej pory wykorzystany, ale z jego powstaniem problemu nie było.

- Nie porównywałbym tych dwóch przetargów. Do tej pory operatorzy komórkowi nigdy nie stworzyli konsorcjum, aby startować po częstotliwości potrzebne do ich podstawowej działalności - mówi Gruszka. Pytany, czy do spółki zakładanej z Orange może przystąpić kolejny operator powiedział: - Na razie nie było to brane pod uwagę.