19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 13.01.2025 21:06 Publikacja: 10.12.2024 12:51
Foto: materiały prasowe
Inwestorzy posiadający akcje Cyfrowego Polsatu nie mają szczęścia. Za każdym razem, gdy notowania idą w górę, za chwilę dzieje się coś, co bije w kurs akcji. Dziś spada on chwilami o ponad 7 proc. do 14 zł po tym, jak Onet.pl oraz Wyborcza.pl opublikowały teksty nt. nieznanej do tej pory decyzji sądu w Liechtensteinie. To jedno z rozstrzygnięć w sporze między dziećmi Zygmunta Solorza a nim samym wspieranym przez nową żonę - Justynę Kulkę - o władzę nad majątkiem zbudowanym przez założyciela Polsatu.
Warner Bros. Discovery, Telewizja Polska i Grupa Polsat – tak wygląda podium nadawców, którym w 2024 roku widzowie telewizji linearnej i serwisów na życzenie poświęcili najwięcej czasu. Czyli ile?
TikTok – mimo swojej ogromnej popularności – może zniknąć ze sklepów z aplikacjami w USA do 19 stycznia, jeśli Sąd Najwyższy nie zdecyduje się zablokować federalnego prawa zmuszającego TikTok do zerwania powiązań z chińską spółką macierzystą – informuje agencja AP. Aplikacja od lat znajduje się pod lupą amerykańskich prawodawców.
Meta ogłosiła, że kończy swoje programy różnorodności, równości i integracji. To kolejny sposób, w jaki koncern Marka Zuckerberga chce zdobyć przychylność prezydenta-elekta USA Donalda Trumpa tuż przed inauguracją.
Wieloletni redaktor naczelny „Rzeczpospolitej” został uhonorowany nagrodą dla najlepszego dziennikarza gospodarczego 2024 roku za całokształt dorobku.
Dziennik „The Washington Post” poinformował, że zamierza zwolnić 4 procent zatrudnionych. Oznacza to, że około 100 osób straci swoje stanowiska w różnych działach biznesowych.
Spór między Tobiasem Solorzem, Piotrem i Aleksandrą Żak a ich ojcem – Zygmuntem Solorzem, jednym z najbogatszych Polaków, powoli zbliża się do rozstrzygającego momentu. Miliarder przeszedł do ofensywy.
Tobias Solorz oraz Piotr i Aleksandra Żak zareagowali emocjonalnym oświadczeniem na zarzuty publicznie postawione przez ojca. Miliarder chciał ukryć decyzję przed nową żoną – twierdzą. Jak zapowiadają, użyją wszelkich środków prawnych, by ochronić grupę.
Rząd uchwalił w środę nową treść rozporządzenia z listą firm podlegających ochronie państwa w sytuacji wrogiego – z punktu widzenia racji stanu – przejęcia. Trafiły na nią dwie największe prywatne stacje telewizyjne. Ale nie tylko one.
Warner Bros. Discovery Inc. doskonale wiedział w momencie inwestycji w TVN o istnieniu możliwego ograniczenia na podstawie ustawy o kontroli niektórych inwestycji, które to ograniczenie może się obecnie urzeczywistnić – uważa prof. Tomasz Siemiątkowski.
Dzisiejsze mechanizmy blokowania inwestycji zagranicznych będą jeszcze bardziej rozszerzone w prawie unijnym. Będzie to dotyczyło przede wszystkim firm zajmujących się nowoczesnymi technologiami.
Mam nadzieję, że TVN pozostanie w rodzinie Warner Bros Discovery, z pożytkiem dla polskiego rynku mediów.
Jeśli rząd weźmie Polsat i TVN pod prawną ochronę, próby ich wrogiego przejęcia byłyby znacznie utrudnione. I to mimo wątpliwości prawnych wokół tego, czy telewizję można tak chronić.
Po medialnej burzy dwie prywatne stacje telewizyjne w Polsce trafią na listę spółek pod specjalną ochroną. Co to oznacza?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas