- W 2021 roku mieliśmy trzy cele: utrzymanie nowych czytelników, którzy zdecydowali się na naszą ofertę w wyniku pandemii, pozyskanie nowych odbiorców oraz utrzymanie dyscypliny finansowej, która jest od lat kluczowym elementem naszej strategii. Z satysfakcją mogę odnotować, że dzięki zaangażowaniu zespołu udało się nasze założenia zrealizować. Jeśli do tego dodamy nasze zaangażowanie w rozbudowę oferty dla przedsiębiorców oraz potencjał, który wynika z pozyskanych w minionym roku partnerów biznesowych - jestem optymistą, jeśli chodzi o rozwój Spółki w roku 2022 - komentuje Łukasz Piela, prezes zarządu e-Kiosk S.A.

W 2021 roku e-Kiosk dostarczał prasę m.in. Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Kancelarii Prezydenta, Narodowemu Bankowi Polskiemu, Najwyższej Izbie Kontroli, Urzędowi Komisji Nadzoru Finansowego oraz Izbom Skarbowym. Marka Nexto była w zeszłym roku patronem Księgarni Literackiej w ramach festiwalu OFF Country Club w Katowicach, podczas którego promowano katalog audiobooków i ebooków księgarni.

Spółka informuje także, że poszerzyła portfolio produktów dla przedsiębiorców oraz rozbudowała serwis oferujący oprogramowanie Mała Księgowość (mk.rp.pl) o warstwę kontentową. Wyjście z ofertą specjalistycznych treści o tematyce księgowo - podatkowej w istotny sposób przyczyniło się do zwiększenia liczby użytkowników korzystających z serwisu.

Należąca do e-Kiosk S.A. agencja marketingowa eContentLAB zrealizowała siedem konferencji multimedialnych dla branży finansowej, w formie zdalnej lub hybrydowej. Konferencje zostały zrealizowane dzięki poszerzeniu oferty agencji o konferencje hybrydowe będące pochodną wybuchu pandemii.

Ponadto e-Kiosk S.A. obchodził w 2021 roku 15-lecie istnienia. Z okazji jubileuszu, spółka przyznała Nagrody Czytelnicze w pięciu kategoriach: Miesięcznik 15-lecia, Tygodnik 15-lecia, Dziennik 15-lecia, Ebook 15-lecia oraz Audiobook 15-lecia. Oprócz nagród wydawcy mieli możliwość wskazania organizacji pożytku publicznego, której e-Kiosk przekaże pięćdziesiąt tysięcy złotych wsparcia. W anonimowej sondzie zwyciężyła Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

E-Kiosk S.A. jest największym dystrybutorem e-prasy w Polsce, który skupia w jednym miejscu zarówno katalog e-prasy, ebooków jak i audiobooków. Celem spółki jest udostępnienie pełnej oferty publikacji, periodyków i książek w wersji cyfrowej. E-Kiosk rozwija też dystrybucję oprogramowania i świadczy usługi e-commerce dla wydawnictw. Do spółki należą brandy: eKiosk.pl, eGazety.pl, Nexto.pl oraz eContentLAB.pl.