Reklama
Rozwiń

Operatorzy kablowi dają 4-5 proc. wzrostu gospodarczego

Sieci kablowe średnio przeznaczają na inwestycje ponad 20 proc. swoich przychodów. To zdecydowanie więcej niż wynosi średnia dla sektora informacyjno-komunikacyjnego i średnia dla całej gospodarki. W ubiegłym roku ich bezpośredni wkład w PKB Polski sięgał 1,76 mld zł - wynika z najnowszego raportu PwC.

Publikacja: 20.10.2015 16:31

Operatorzy kablowi dają 4-5 proc. wzrostu gospodarczego

Foto: Bloomberg

Zdaniem twórców raportu "Wpływ sektora telewizji kablowej na rozwój polskiej gospodarki" (PwC przygotowało go na zlecenie PIKE i zaprezentowało na trwającej teraz konferencji PIKE w Krakowie), kablarze mają znaczący udział we wdrażaniu w Polsce założeń Europejskiej Agendy Cyfrowej (według jej założeń w 2020 roku wszyscy Polacy będą mogli korzystać z Internetu o prędkości co najmniej 30 Mb/s, a co najmniej połowa z internetu o prędkości 100 Mb/s). - Udział abonentów korzystających z Internetu w ramach tych usług wzrósł z 31 proc. roku 2009 do 43 proc. w roku 2014. Co ważne, ponad 65 proc. abonentów mogących korzystać z dostępu o prędkości powyżej 30Mb/s w Polsce to klienci operatorów CATV - podaje PwC. - Z Internetu za pośrednictwem telewizji kablowych korzysta już 2,4 mln osób. Jeśli utrzyma się dynamika, z jaką ich przybywa, niebawem będą z internetu korzystać wszyscy klienci tych sieci - mówił Mateusz Walewski z PwC. Jak dodawał, zasługą operatorów kablówek jest już dzisiaj realizacja ponad połowy celu zapisanego w Europejskiej Agendzie Cyfrowej.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Media
Donald Trump: Mamy nabywcę dla TikToka. Na sprzedaż musi zgodzić się Pekin
Media
Szefowa wyszukiwarek Google’a: AI stworzy wiele możliwości, ale trzeba być ostrożnym
Media
Donald Trump odsuwa termin sprzedaży TikToka. „Nie chce, by aplikacja zniknęła”
Media
Disney broni Dartha Vadera przed AI. „Midjourney to bezdenna studnia plagiatu”
Media
Wolność słowa dla ludzi, nie dla sztucznej inteligencji