Nagroda Specjalna została przyznana Marcinowi Wodzińskiemu i Waldemarowi Spallekowi za wydarzenie o skali światowej – za „Chasydyzm. Atlas historyczny”
W kategorii Dział Monografie i prace naukowe wygrał Ryszard Kaczmarek za książkę „Powstania śląskie 1919–1920–1921. Nieznana wojna polsko-niemiecka”.
Grzegorz Gauden zdobył nagrodę w kategorii Prace popularnonaukowe i publicystyka za książkę „Lwów, Kres iluzji. Opowieść o pogromie listopadowym 1918".
"Góry i teczki: opowieść człowieka umiarkowanego. Biografia mówiona Andrzeja Paczkowskiego" Patryka Pleskot to zwycięzca kategorii Dział Pamiętniki, relacje, wspomnienia.
Za najlepszy debiut w kategoriach Monografie, prace naukowe oraz Prace popularnonaukowe, publicystyka uznano ex aequo: Ewę Bukowską-Marczak za książkę „Przyjaciele, koledzy, wrogowie? Relacje pomiędzy polskimi, żydowskimi i ukraińskimi studentami Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie w okresie międzywojennym (1918–1939)” oraz Michała Garapicha za „Dzieci Kazimierza”, Wydawnictwo Czarne, Warszawa 2019.