Liczby sugerują, że tak. Do udziału w majowej imprezie zgłosiło się 569 wydawców, a więc o ponad 200 więcej niż w ubiegłorocznej edycji, a także tyluż więcej niż podczas ostatnich Międzynarodowych Targów Książki. A jednak jakość przygotowanych przez nie atrakcji nie oszałamia.
Z Kulturą na TY - Poleć swoje wydarzenie kulturalne
Oblegana będzie zapewne Trudi Canavan (niedziela, godz. 12) – autorka „Łotra", najlepiej sprzedającej się książki w Polsce. Spory tłumek powinien się zebrać także przy stoisku, gdzie Janusz Głowacki ma podpisywać „Good Night Dżerzi". Ważną osobowością imprezy będzie też Wiktor Suworow. Autor „Akwarium" spotka się z czytelnikami w sobotę o godz. 12. Generalnie jednak większość gości to twarze praktycznie co roku przewijające się przez MTK.
Znacznie ciekawiej niż standardowa oferta wystawców przedstawiają się imprezy towarzyszące. Przede wszystkim Festiwal Komiksowa Warszawa, który w tym roku stał się częścią składową targów. Fani opowieści graficznych spotkają się m.in. z Papciem Chmielem, autorem przygód „Tytusa, Romka i A'Tomka", znanym z „Cafe Budapeszt" Alfonso Zapico czy twórcą „Trupa i sofy" Tonym Sandovalem. Wydarzeniem festiwalu jest promocja antologii „Morowe panny" z serii „Powstanie '44 w komiksie".
WTK wpiszą się także w tegoroczną Noc Muzeów. W jej ramach w sobotę o godz. 20 rozpocznie się debata „Miłosz v. Kisiel". Uczestnicy dyskutować będą o tym, co przetrwało z diagnoz tych dwóch dekonstruktorów narodowych mitów.