Mityng, który od ubiegłego roku należy do prestiżowego cyklu Diamentowej Ligi, odbędzie się 16 lipca i będzie dla wielu lekkoatletów jednym z najważniejszych sprawdzianów przed mistrzostwami świata w Budapeszcie (19-27 sierpnia). Stadion Śląski odwiedzą największe gwiazdy królowej sportu. Lista uczestników powoli się zapełnia.

Organizatorzy już w wcześniej chwalili się, że w zawodach weźmie udział rekordzista świata w skoku o tyczce, Szwed Armand Duplantis. Teraz do obsady dołącza Norweg. Ingebrigtsen rekordzistą świata na 1500 m nie jest - jego czas z igrzysk w Tokio (3:28.32) to ósmy wynik w dziejach konkurencji - ale wielu uważa, że niebawem może nim zostać.

Czytaj więcej

Armand Duplantis – urodzony, by latać

- Słyszeliśmy już o tym wiele razy. Rekord świata Marokańczyka Hichama El Guerrouja (3:26.00) jest wiekowy, bo ustanowiony 25 lat temu. Dziś wydaje się, że w przypadku Ingebrigtsena bardziej zasadne od pytania „czy” jest „kiedy” - mówi dyrektor mityngu, dwukrotny mistrz olimpijski w rzucie dyskiem Piotr Małachowski.

Tegoroczna edycja Memoriału odbędzie się 16 lipca i będzie ósmym mityngiem Diamentowej Ligi. Cykl otworzą zawody w Dausze 5 maja. Później lekkoatleci odwiedzą Rabat, Rzym, Paryż, Oslo, Lozannę, Sztokholm, Monako, Londyn, Szanghaj, Shenzen, Zurych i Brukselę. Finały odbędą się w Eugene na Hayward Field 16-17 września.