Jak co roku sylwester daje Polakom szansę na udział w masowych niebiletowanych imprezach pod gołym niebem. Jest to jednocześnie czas rywalizacji trzech największych stacji telewizyjnych, które profilują program koncertów zgodnie ze swoimi i widzów gustami.

Telewizja Polska jako jedyny publiczny nadawca obarczony misją kulturotwórczą i korzystający w 2019 r. ze wsparcia rządu w postaci dotacji 1,13 mld zł (tak zwane rekompensata za zwolnienie z obowiązku abonamentowego), a w 2020 r. ma to być aż 2 mld zł – postawił na najłatwiejszą i najbardziej popularną muzykę disco polo.

Czołowym przedstawicielem tego gatunku w Zakopanem będzie Zenon Martyniuk znany z przeboju “Przez twe oczy zielone”. Zagrają też Radek Liszewski i zespół Weekend, Bajer Full, Boys i Milano. Pop reprezentować będzie Kombi z pierwszym liderem Sławomirem Łosowskim i Maryla Rodowicz, która śpiewała kiedyś z Kombi “Przytul mnie”.

Wystąpią też Golec uOrkiestra, Gromee, Viki Gabor i Roksana Węgiel. Zagranicznymi gwiazdami będą Thomas Anders z Modern Talking, Stefano Tarrazzino oraz Natalia Oreiro znana z telenoweli „Zbuntowany Anioł”, która zaśpiewa swój największy przebój „Cambio Dolor”.

Co zaśpiewa Ronnie?

Polsat zrealizuje swoją “Sylwestrową Moc Przebojów” na Stadionie Śląskim w Chorzowie, a disco polo będzie się mieszać się z italo disco, popem i rockiem. „Miłość w Zakopanem” o polewaniu się szampanem zaśpiewa Sławomir. Pojawią się też Szpak, Cleo, Maciej Maleńczuk oraz Piersi Pawła Kukiza.

Czarnym koniem „największej dyskoteki na świeżym powietrzu” może być Ronnie Ferrari, autor przebojów „Ona by tak chciała” i “Daj to głośniej”. Pierwszy był już odsłuchany na YouTube ponad sto milionów razy, a muzyk ma ponad pół milionów subskrybentów. Piosenka ma chwilami wulgarny tekst. Ciekawe co usłyszymy na wizji?

Z kolei w gronie zagranicznych artystów pojawią się w Chorzowie DJ Bobo z hitem „Chihuahua”, LayZee Aka Mr. President z „Coco Jamboo", La Bouche z „Be My Lover” oraz Captain Jack z „Captain Jack”.

Bankowa niespodzianka

TVN przeprowadzi transmisję z Placu Bankowego w Warszawie. Najbardziej wielkomiejska telewizja postawiła na artystów reprezentujących muzykę środka, którzy w polskim popie najmniej grzeszą kiczem.

Zaśpiewają Sylwia Grzeszczak, Bajm, Edyta Górniak, Perfect, Natalia Szroeder, Kombii z Grzegorzem Skawińskim i Waldemarem Tkaczykiem, Blue Cafe, Patrycja Markowska, Pectus, Sławek Uniatowski i Reni Jusis. A po północy zapowiedziana jest niespodzianka.

Ciekawie co powiedzą o polskich telewidzach słupki oglądalności i frekwencja. A może ten rodzaj rozrywki, jakim są sylwestry na świeżym powietrzu - dla wielu z nas przestaje być atrakcją?