Meksykański Dzień Dziecka z Fridą Kahlo w Warszawie!

Warszawska galeria immersyjna Art Box Experience nie zwalnia tempa i już z początkiem czerwca zaprasza dużych i małych dorosłych na wyjątkowe atrakcje przygotowane z okazji Dnia Dziecka.

Publikacja: 22.05.2024 09:00

Meksykański Dzień Dziecka z Fridą Kahlo w Warszawie!

„Rzeczpospolita” jest patronem medialnym wydarzenia

Dzieci i dorosłych zabierze w podróż do bajecznie kolorowego świata meksykańskiej kultury i tradycji, po którym przewodniczką będzie jedna z najbardziej wpływowych artystek wszechczasów, współczesna ikona popkultury – niezwykła Frida Kahlo. Wystawa immersyjna pozwoli zanurzyć się w opowieść o życiu i twórczości meksykańskiej malarki m.in. za sprawą spaceru w wirtualnej rzeczywistości, projekcjom stereoskopowym (3D), pokazom audiowizualnym 360°, ale także dzięki spotkaniom z historykami sztuki i zabawom przygotowanym dla najmłodszych widzów.

·       Z okazji Dnia Dziecka w weekend 1 i 2 czerwca osoby niepełnoletnie wejdą na wystawę „Frida Kahlo. Życie ikony” w Art Box Experience bezpłatnie.

·       "Frida Kahlo. Życie Ikony" to wystawa opowiadająca o meksykańskiej artystce za pomocą nowoczesnych technologii, w tym wirtualnej rzeczywistości (VR), pokazów audiowizualnych 360°, czy projekcji stereoskopowych (3D).

·       Pozwala zanurzyć się w świecie meksykańskich symboli, poznać kulturę i tradycję tego kraju – wystawa odbywa się pod honorowym patronatem Ambasady Meksyku w Polsce.

·       Na dzieci i dorosłych czekają atrakcje – takie jak fotobudka AI – zapraszająca do współtworzenia wystawy.

Dzień Dziecka w Polsce i w Meksyku.

W tradycji meksykańskiej Dzień Dziecka, czyli Dia del Niño obchodzony jest wcześniej, już 30 kwietnia. Podobnie jak w Polsce z tej okazji w całym kraju organizowane są duże imprezy plenerowe propagujące zdrowie i prawa dziecka, szkoły często skracają lekcje, ale przede wszystkim to czas zabawy i atrakcji przygotowanych dla najmłodszych.

1 i 2 czerwca w warszawskiej Fabryce Norblina, gdzie mieści się Art Box Experience, Dzień Dziecka odbędzie się w gorącym, meksykańskim klimacie, a jego motywem przewodnim będzie sztuka.

- W weekend 1 i 2 czerwca, każda osoba niepełnoletnia wejdzie na wystawę „Frida Kahlo. Życie ikony” bezpłatnie! To świetna okazja, by wspólnie spędzić czas i odkryć świat sztuki. Wystarczy podejść w tych dniach do kasy w Art Box Experience i pokazać legitymację lub inny dokument – mówi MARIA STOLARSKA, edukatorka Art Boxu. Jakie atrakcje czekają na najmłodszych zwiedzających? - Na naszej wystawie, podróżując w głąb świata Fridy, widzowie wejdą do tętniącego życiem baru Pulquería La Rosita. Było to miejsce wybrane przez artystkę do przeprowadzenia zajęć z malarstwa, podczas których zachęcała swoich studentów do wyjścia poza mury uczelni i poznania środowiska i tradycji swojego kraju oraz przywrócenia jego zwyczajów. Dzieci, ale także dorośli mogą tu wziąć udział w interaktywnej zabawie i na chwilę stać się twórcami sztuki cyfrowej, przyozdabiając ściany mitycznego lokalu samodzielnie zaprojektowanymi portretami meksykańskiej artystki – mówi MARIA STOLARSKA. - To nie jedyna atrakcja pozwalająca na zabawę z wystawą. Największą popularnością wśród naszych gości cieszy się interaktywna fotobudka AI, która rozpoznawszy naszą twarz wygeneruje unikalny autoportret w surrealistycznej stylistyce. Możemy go zamiescić w mediach społęcznościowych  i zabrać na swoim smartphonie! – dodaje.

Dodatkowo Art Box zaprasza na szereg wydarzeń towarzyszących, na które należy zakupić bilety.

Zarówno w sobotę 1 czerwca, jak i w niedzielę 2 czerwca odbędą się oprowadzania rodzinne po wystawie przygotowanej z myślą o dzieciach w wieku 5-12 lat - NIEDZIELA W CASA AZUL. Edukatorzy zabiorą uczestników do meksykańskiego domu Fridy Kahlo, słynnej Casa Azul (Niebieskiego Domu), który kryje wiele tajemnic. Dzika przyroda Meksyku, bajecznie kolorowe stroje ludowe, ceremoniały i jej pełne kolorów obrazy - podczas rodzinnego oprowadzania z przewodnikiem poznamy codzienność najsławniejszej artystki Meksyku. Czas trwania to ok. 60 minut. Również w sobotę 1 czerwca odbęda się otwarte oprowadzania dla publiczności (dla młodziezy i dorosłych) zatytułowane POZNAJ FRIDĘ. Frida Kahlo to jedna z najbardziej rozpoznawalnych artystek XX wieku. W Meksyku jest ikoną, na całym świecie jej niezwykłe, pełne przełomowych wydarzeń życie fascynuje i stanowi inspirację dla miłośników sztuki. Kluczem do interpretacji jej twórczości jest jej biografia. Czas trwania oprowadzania z przewodnikiem to ok. 60 minut.

Na wszystkie wydarzenia bilety dostępne są na Ticketmaster.pl.

Bilety: https://www.ticketmaster.pl/venueartist/2131/1134974

Utalentowana artystka, ikona popkultury.

W połowie XXI wieku legenda Fridy Kahlo jest bardziej żywa niż kiedykolwiek wcześniej. Jej życie wciąż porywa, zaskakuje i inspiruje za sprawą biografii, która ukazuje kobietę wytrwałą, silną, buntowniczą i utalentowaną, zdolną do pokonywania przeciwności losu. Kobietę o wyjątkowej osobowości, wyprzedzającą swoje czasy.

Nie ma chyba osoby, która nie potrafiłaby rozpoznać wizerunku Fridy Kahlo – kruczoczarny kok ozdobiony kwiatami lub kolorowymi wstążkami, bujne brwi, spektakularne klejnoty i obłędnie kolorowe stroje. Dzisiaj jej wzrok wpatrzony w widza emanuje z autoportretów siłą osobowości i skrywa pełną bólu i cierpienia, ale także mocy twórczej i ogromnego hartu ducha biografię.

O wystawie w Art Box Experience

Można ją poznać w Art Box Experience w warszawskiej Fabryce Norblina na wystawie immersyjnej “Frida Kahlo. Życie ikony”. Ukazuje ona wiele twarzy Fridy Kahlo poprzez archiwalne zdjęcia, filmy i projekcje, instalacje cyfrowe, przedmioty kolekcjonerskie i nowo skomponowaną muzykę. Za sprawą nowoczesnych technologii, w tym dzięki doświadczeniu wirtualnej rzeczywistości, wejdziemy do świata wyobraźni i opowieści o życiu artystki. Zanurzymy się także w pejzaż meksykańskiej kultury i tradycji – między innymi dzięki doświadczeniu wirtualnej rzeczywistości (VR) pójdziemy na spacer po meksykańskim pueblo.

“Biografia immersyjna czerpie ze sztuki filmowej, animacji, grafiki cyfrowej i malarstwa. W połączeniu z nowymi technologiami dostarcza niepowtarzalnych przeżyć zanurzenia się w pełen symboli świat wyobraźni artystki i jej otoczenie” – mówiła podczas otwarcia wystawy Joanna Kowalkowska, prezeska Art Box Experience.

Więcej na: artboxexperience.com

„Rzeczpospolita” jest patronem medialnym wydarzenia

„Rzeczpospolita” jest patronem medialnym wydarzenia

Dzieci i dorosłych zabierze w podróż do bajecznie kolorowego świata meksykańskiej kultury i tradycji, po którym przewodniczką będzie jedna z najbardziej wpływowych artystek wszechczasów, współczesna ikona popkultury – niezwykła Frida Kahlo. Wystawa immersyjna pozwoli zanurzyć się w opowieść o życiu i twórczości meksykańskiej malarki m.in. za sprawą spaceru w wirtualnej rzeczywistości, projekcjom stereoskopowym (3D), pokazom audiowizualnym 360°, ale także dzięki spotkaniom z historykami sztuki i zabawom przygotowanym dla najmłodszych widzów.

Pozostało 91% artykułu
Kultura
Magiczne Lato z Fridą Kahlo! Odkryj świat pełen kolorów w Art Box!
Kultura
Tim Robbins, zdobywca Oscara na Malta Festival. Dominika Kulczyk zaprasza we wrześniu
Kultura
Piotr Bernatowicz odwołany z Zamku Ujazdowskiego. Kieruje Kamila Bondar
Kultura
Joanna Warsza kuratorką Hamburga. Polka w Berlinie zagrała sztuką z Euro 2024
Kultura
Instytut im. Narutowicza zastąpi Instytut im. Dmowskiego i Paderewskiego
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży