Aktualizacja: 23.03.2017 17:40 Publikacja: 23.03.2017 17:40
Zloty food trucków odbywają się w całej Polsce.
Foto: shutterstock
Kiedyś jedynym takim miejscem były tzw. food courty, czyli gastronomiczne strefy w galeriach handlowych. Ich powierzchnia i liczba klientów rosną, choć nie należą do miejsc słynących z wybitnej kuchni. Jada się w nich przy okazji zakupów lub wyjścia do kina.
Za to wypady na zloty food trucków to już specjalne, celowe eskapady. Pierwszy zlot busów i półciężarówek przystosowanych do przygotowywania i serwowania jedzenia odbył się w 2013 roku w Warszawie. Dziś takie zloty organizowane są w wielu miastach Polski, i to nie tylko latem. Jak donosi foodtruckportal.pl, od marca do czerwca br. odbędzie się aż 17 tego typu imprez, w tym trzy organizowane po raz pierwszy. Te trzy premiery (Włocławek, Żory, Sieradz) najlepiej świadczą o rosnącej popularności zlotów. Największe z nich, jak planowane na 1–2 kwietnia na Stadionie Narodowym w Warszawie „Żarcie na kółkach", gromadzą wielotysięczne rzesze miłośników hamburgerów, tybetańskich pierożków, kubańskich kanapek czy wietnamskich specjałów. I choć w większości przypadków foodtruckowa kuchnia jest prosta i szybka, to każdy, kto jej próbował, wie, że idzie za nią niespotykany w sieciowych fast foodach smak. Wielka popularność food trucków sprawia, że część mobilnych kucharzy oferuje własne stacjonarne restauracje i bistra – jak warszawski Viet Street Food czy Pogromcy Meatów.
Zamek Królewski w Warszawie prezentuje cenną kolekcję sztuki europejskiej, pochodzącą z Narodowego Muzeum Sztuki im. Bohdana i Warwary Chanenków w Kijowie.
Wraz z Katarzyną Czajką-Kominiarczuk, twórczynią bloga Zwierz Popkulturalny, recenzentką i autorką książek o popkulturze, rozmawiamy na temat seriali. Jakie tytuły zasługują na miano produkcji roku? Na jakim etapie streamingowej rewolucji się znajdujemy?
W stolicy Szwecji ruszył Tydzień Noblowski. Rozpoczął się od tradycyjnego przekazania osobistych przedmiotów należących do tegorocznych noblistów do sztokholmskiego Muzeum Nagrody Nobla oraz sygnowania krzeseł w tamtejszej kawiarni.
W wieku 87 lat zmarł Stanisław Tym, autor tekstów, aktor, reżyser, a także dyrektor teatrów. Masową popularność zdobył jako prezes Ryszard Ochódzki w filmach „Miś”, „Rozmowy kontrolowane” i „Ryś”. Był również felietonistą „Rzeczpospolitej”.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
Polska kultura straciła jednego ze swoich najwybitniejszych artystów – Stanisława Tyma. Aktor, reżyser i satyryk, zmarł w wieku 87 lat. Ludzie kultury i politycy żegnają legendę polskiego filmu.
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza na finałowy etap jesienno-zimowego programu „Otwieramy się!”. To ponad 40 projektów artystycznych.
Mobilna aplikacja DailyArt została nagrodzona w konkursie App Store Awards, organizowanym przez firmę Apple. Za nietypowym projektem stoi warszawska historyczka sztuki. Z jej projektu co miesiąc korzysta ponad 800 tys. użytkowników.
Córka kardiologa i dyplomatki. Jako absolwentka King's College London pracowała w znanym banku. Plan podjęcia studiów MBA na Uniwersytecie Harvarda porzuciła, gdy poznała przyszłego męża i została pierwszą damą Syrii. Kim jest Asma Asad?
Twórcy serwisu Taste Atlas ogłosili doroczną listę 100 najlepszych kuchni na świecie. Czołówkę zdominowali Europejczycy. Które miejsce zajęła w tym zestawieniu kuchnia polska?
Czego mężczyźni zazdroszczą kobietom — i odwrotnie? Odpowiedzi na to pytanie poszukała grupa czeskich naukowców w ramach ankiet, które przeprowadzili wśród przedstawicielek i przedstawicieli obydwu płci.
Co będzie modne w 2025 roku? Eksperci serwisu internetowego Pinterest przedstawili listę trendów, które ich zdaniem mogą dominować w nadchodzących miesiącach.
Historyczne skrzypce Stradivariusa niebawem trafią na aukcję. Zdaniem ekspertów może paść rekord. Jaka jest historia instrumentu, który budzi takie emocje?
Nigdy nie wydałabym pieniędzy na drogie ubrania czy wyznaczniki statusu. Nie znoszę logotypów i ostentacyjnych symboli nowobogactwa. Uważam, że są głupie, niepotrzebne i tylko dzielą ludzi. Luksus to swoboda decydowania o swojej codzienności – mówi Lara Gessler.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas