Sztuka projektowania - Piotr Hojda

Jednym z artystów, których prace były prezentowane na wystawie Sztuka Projektowania 2008 w Galerii Domu Artysty Plastyka w Warszawie jest Piotr Hojda

Publikacja: 10.01.2009 15:40

Piotr Hojda

Piotr Hojda

Foto: Materiały Promocyjne

Projektant urodził się w 1984 r. w Krakowie. Studiuje na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych.

Otrzymał 7 nagrodę w konkursie Hettich 2007 na projekt uchwytu meblowego za projekt Tripleflipper oraz 3 nagrodę (z Jadwigą Husarską Chmielarz, Peiyi Chang i Kannadasan Ganesan) w konkursie Terma Design 2008 za projekt grzejnika Rubico.

[mail=panhojda@o2.pl]panhojda@o2.pl[/mail]

[ramka][b]Projekt Krzesła woodworm[/b]

[i]Maj 2008

Projekt wykonany jako praca semestralna pod kierunkiem prof. Marii Dziedzic na Wydziale Form Przemysłowych ASP w Krakowie.[/i]

Woodworm jest lekkim krzesłem wykonanym w technologii prasowania wiórów drewnianych. Jego prosta konstrukcja redukuje ilość elementów ułatwiając transport i montaż. Siedzisko może być produkowane z wiórów o różnej wielkości i kolorze, łączonych żywicą epoksydową, co pozwala na uzyskanie odmiennych egzemplarzy z tej samej formy. Podstawę stanowią 4 nogi wykonane z profilu aluminiowego, przykręcane do siedziska śrubami. Alternatywnie montowane mogą być inne wersje podstawy, np. bieguny.

[b]Projekt grzejnika RUBICO dla firmy Terma Technologie[/b]

[i]Autorzy:

Piotr Hojda

Jadwiga Husarska-Chmielarz

Peiyi Chang

Kanadasan Ganesan[/i]

Projekt wyróżniony 3 nagrodą w konkursie Terma Design 2008. Powstał w ramach warsztatów projektowych zorganizowanych na Wydziale Form Przemysłowych ASP w Krakowie w okresie grudzień 2007 – styczeń 2008.

Prototyp zrealizowała firma Terma Technologie.

Główną zaletą modularnego systemu Rubico jest możliwość montowania elementów na różnego rodzaju grzejniki rurowe, przez co tradycyjny grzejnik "drabinka" zmienia się w atrakcyjną i dekoracyjną formę. Moduły mogą być montowane na rurkach równolegle w rzędach (minimalna odległość miedzy rurkami 130 mm), po skosie (minimalna odległość miedzy rurkami 110 mm) lub w dowolnych miejscach na grzejniku lub rurze doprowadzającej ciepłą wodę.

Moduły Rubico mogą być pomalowane na rożne kolory dzięki czemu tradycyjny rurkowy grzejnik może się zmienić w dekoracyjną mozaikę. Wielobarwny Rubico pasuje do każdego rodzaju wnętrza ponieważ jest uniwersalny, a zarazem niepowtarzalny poprzez swój innowacyjny charakter.

[b]Projekt składanej ławki parkowej SIUP[/b]

[i]Grudzień 2007 r.

Projekt powstał pod kierunkiem prof. Romana Kurzawskiego na Wydziale Architektury Wnętrz ASP w Krakowie.[/i]

Projekt składanej ławki zewnętrznej, wykonanej z drewna klejonego i tworzywa sztucznego. Składane siedzisko sprawia, że powierzchnia przeznaczona do siedzenia jest zawsze sucha i czysta, a ławka jest gotowa do użycia natychmiast po krótkiej wiosennej burzy.

[/ramka]

Kultura
Noc Muzeów 2025. W Krakowie już w piątek, w innych miastach tradycyjnie w sobotę
Kultura
„Nie pytaj o Polskę": wystawa o polskiej mentalności inspirowana polskimi szlagierami
Kultura
Złote Lwy i nagrody Biennale Architektury w Wenecji
Kultura
Muzeum Polin: Powojenne traumy i dylematy ocalałych z Zagłady
Kultura
Jeff Koons, Niki de Saint Phalle, Modigliani na TOP CHARITY Art w Wilanowie