Z kolei Modou i Thiam dzięki zapasom chcą odmienić swoje życie. Rywalizują ze sobą, bo każdy z nich ma nadzieję, że pewnego dnia zostanie zauważony przez sławną promotorkę, wygra walkę o lepsze życie i stanie się następnym mistrzem senegalskich zapasów. I właśnie droga, którą zakończy wybór przez Ndeye Ndiaye Tyson zwycięzcy na koniec sezonu zapaśniczego i zorganizowanie mu wielkiej walki, stanowi dominujący wątek w filmie.
Film, który łączy miłość, nienawiść, nadzieje i złudzenia zabiera widza w kolorową, kulturową podróż prowokującą do refleksji nad ludzką kondycją w społeczeństwie zmuszonym do ciągłej walki. "Wrestling in Dakar" to obraz, który przedstawia alternatywę dla nielegalnej imigracji. Pokazuje bowiem nowe możliwości odniesienia sukcesu i to nie tylko w Senegalu.
REŻYSER FILMU, EDWARD POREMBNY
Edward Porembny urodził się w Polsce i rozpoczął karierę w Paryżu, gdzie zdobył wykształcenie filmowe oraz nakręcił kilka nagrodzonych filmów dokumentalnych dla Canal+, France2, France3 and TF1. Edward jest absolwentem Strategic Marketing Workshop w Luxemburgu w 2006, warsztatów EAVE w 2007, a także Moonstone Film Lab w 2007 roku.
"Space Traveller", dokument który w 1992 roku zdobył główną nagrodę na Festiwalu Filmowym w Lectoure we Francji, był Edwarda pierwszą koprodukcją, w której uczestniczyły Canal+, La5 oraz CNC. W 1998, "Angleterre Underground" koprodukcja brytyjsko-francuska przywiodła go do Londynu. Film ten był pokazany w Channel4 i został wybrany przez magazyn "Time Out" jako jeden z najlepszych filmów dokumentalnych.
Porembny w 2000 roku wyjechał do USA żeby nakręcić kolejny dokument o tytule "Death Leap". Film o ludziach skaczących z mostu Golden Gate. Był to jego debiut producencko- reżyserski. To koprodukcja MBC, Arcadia Pictures (firme którą sam założył) i Carlton International. Film został wyselekcjonowany na 15. Festiwal Filmowy Filmów Niezależnych w San Francisco oraz uzyskał dystrybucję miedzynarodową. Następnym projektem był fabularyzowany dokument "Sexopolo", koprodukcja Euromedia TV, TVP-2 i BBC, która sprowadziła Edwarda do ojczyzny. Film ukazał się w TVP i został wyselekcjonowany na 41. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Krakowie.