Aktualizacja: 14.04.2016 22:28 Publikacja: 14.04.2016 00:01
Nagroda Banku Zachodniego WBK - Maciej Gillert, Media Pictures
Foto: Maciej Gillert, Media Pictures
O nagrodzonej pracy: Artur Sikora, dyrektor Obszaru Komunikacji Korporacyjnej i Marketingu, Bank Zachodni WBK.
Najbardziej lubimy historie ze szczęśliwym zakończeniem. W tym roku, przyznając w konkursie aż dwie nagrody, postanowiliśmy kontynuować naszą opowieść z poprzedniej edycji konkursu oraz rozpocząć nową, która jest nam szczególnie bliska. Dzięki Wojtkowi Grzędzińskiemu, który jest laureatem tegorocznego wyróżnienia Banku Zachodniego WBK, możemy opowiedzieć o niezwykłym projekcie Santander Orchestra, który realizujemy wspólnie z MyWay Fundacją Młodych Talentów oraz Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. To dla nas zaszczyt, że stał się on inspiracją do stworzenia tak wyrazistego fotoreportażu opowiadającego o zmaganiach młodych muzyków, którzy pod okiem wybitnych tutorów doskonalą swój warsztat. Szczęśliwym finałem tej pracy było tournée koncertowe po największych salach koncertowych w Polsce. W tym roku zaczęliśmy już prace nad kolejną edycją, mamy nadzieję, że równie inspirującą. Tegoroczna Nagroda Banku Zachodniego WBK to z kolei dalsza część historii, którą rozpoczęliśmy w ubiegłym roku, nagradzając zdjęcie wykonane podczas zwycięskiego meczu Polski z Niemcami. Cieszę się, że w tym roku możemy nagrodzić zdjęcie Macieja Gillerta ze szczęśliwego dla polskiej reprezentacji meczu z Irlandią, który zapewnił nam awans na Euro 2016. Teraz pozostaje nam tylko czekać na pomyślny finał tej historii w czerwcu tego roku, a potem na fantastyczne zdjęcia zgłoszone do 13. edycji konkursu BZ WBK Press Foto.
Zamek Królewski w Warszawie prezentuje cenną kolekcję sztuki europejskiej, pochodzącą z Narodowego Muzeum Sztuki im. Bohdana i Warwary Chanenków w Kijowie.
Wraz z Katarzyną Czajką-Kominiarczuk, twórczynią bloga Zwierz Popkulturalny, recenzentką i autorką książek o popkulturze, rozmawiamy na temat seriali. Jakie tytuły zasługują na miano produkcji roku? Na jakim etapie streamingowej rewolucji się znajdujemy?
W stolicy Szwecji ruszył Tydzień Noblowski. Rozpoczął się od tradycyjnego przekazania osobistych przedmiotów należących do tegorocznych noblistów do sztokholmskiego Muzeum Nagrody Nobla oraz sygnowania krzeseł w tamtejszej kawiarni.
W wieku 87 lat zmarł Stanisław Tym, autor tekstów, aktor, reżyser, a także dyrektor teatrów. Masową popularność zdobył jako prezes Ryszard Ochódzki w filmach „Miś”, „Rozmowy kontrolowane” i „Ryś”. Był również felietonistą „Rzeczpospolitej”.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Polska kultura straciła jednego ze swoich najwybitniejszych artystów – Stanisława Tyma. Aktor, reżyser i satyryk, zmarł w wieku 87 lat. Ludzie kultury i politycy żegnają legendę polskiego filmu.
Branża luksusowa to nie tylko moda, zegarki czy design. To także technologia, co pokazuje ewolucja jednej z najstarszych europejskich marek w tej dziedzinie.
Fotografia na rynku sztuki zdobyła trwałe miejsce, ale ceny podlegają wahaniom. Na polskim rynku mieliśmy ostatnio wyjątkową aukcję prac Ryszarda Horowitza.
Oryginalny projekt gmachu Filharmonii Szczecińskiej zyskał światowy rozgłos. Budynek, który stał się nowym symbolem Szczecina, ale też polską „supergwiazdą” architektoniczną, świętuje swoje dziesięciolecie.
Jakie atrakcje czekają na tych, którzy ostatnie tygodnie wakacji spędzają w Warszawie? Prezentujemy subiektywny przegląd ciekawych wydarzeń.
Siemaszko miał szczęście do Warszawy, a Warszawa do niego. Portretował ją pięknie.
Aparaty fotograficzne w stylu vintage znowu mają swoje pięć minut – to zasługa mediów społecznościowych. Dzięki temu japoński producent, który jeszcze dekadę temu borykał się z problemami, może dzisiaj mówić o wielkim sukcesie.
Polski fotograf Daniel Koszela został wyróżniony przez agencję kosmiczną NASA za zdjęcie zorzy polarnej i obserwatorium na Śnieżce tytułem fotografii dnia.
Rynek fotografii kolekcjonerskiej w świecie działa od końca lat 60. XX wieku. W Polsce zaczął się rozwijać po 2000 roku. Różnice w cenach są znaczące, ale artystyczna fotografia wszędzie ma już swych wiernych kolekcjonerów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas