Swój udział w spotkaniu potwierdzili przedstawiciele największych środowisk popierających odwołanie Hanny Gronkiewicz-Waltz w referendum tj. Czesław Bielecki, Ludwik Dorn, Piotr Gliński, Piotr Guział, Piotr Ikonowicz, Elżbieta Jakubiak, Ryszard Kalisz, Andrzej Rozenek oraz Przemysław Wipler. W dyskusji udział weźmie także Marek Balicki.
Z inicjatywą przeprowadzenia debaty wystąpiło stowarzyszenie „Młodzi dla Polski". Była to reakcja na liczne apele o potrzebie organizacji dyskusji o Warszawie w związku z rozpisanym referendum. Do współpracy zaprosiło serwis Polityka Warszawska.
Uczestnicy potwierdzili swój udział w debacie na wczorajszej konferencji prasowej. Zaproszenie wzięcia udziału oficjalnie otrzymała także urzędująca prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jak dotąd na nie nie odpowiedziała, ale organizatorzy zapewniają, że przygotują dla niej miejsce. Do podjęcia dyskusji zachęcał ją także burmistrz Ursynowa Piotr Guział. - Będzie czekało krzesło na Hannę Gronkiewicz-Waltz. Zapraszamy ją serdecznie – mówił.
Organizatorzy podkreślają, że tak ważne dla wspólnot lokalnych sprawy, jak referendum w sprawie odwołanie prezydenta miasta winny być przedmiotem pogłębionej dyskusji przez obydwie strony sporu. - Debata publiczna nie może się toczyć tylko przez rzeczników prasowych, konferencje oraz listy. Dlatego mamy nadzieję na sprawną dyskusję o najważniejszych sprawach Warszawy, tak by obywatele mogli w najlepszy sposób zadecydować o tym jak postąpią 13 października – zaznacza prezes stowarzyszenia „Młodzi dla Polski" Sebastian Kaleta.
Dyskusja odbędzie się w dwóch segmentach. Pierwszy dotyczyć będzie spraw komunikacji oraz inwestycji w Warszawie, a drugi spraw administracji, kultury oraz edukacji w Warszawie. Debata ma charakter otwarty, a wstęp na nią jest wolny. Rozpocznie się jutro o godzinie 14. w Palladium przy ulicy Złotej 9.