Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 31.07.2015 20:14 Publikacja: 30.07.2015 21:02
Jan Kulczyk
Foto: Fotorzepa/Mateusz Dąbrowski
I każda ma swoich wielkich bohaterów – niekoniecznie zawsze ocenianych za życia w sposób jednoznacznie pozytywny, ale wpływowych i ważnych z perspektywy historii.
Amerykanie mają dynamicznych i wizjonerskich przedsiębiorców, takich jak John Rockefeller, Cornelius Vanderbilt czy Steve Jobs. Brytyjczycy mają wielkich finansistów na czele z Lionelem Rothschildem. Francuzi mają wielkich państwowych organizatorów gospodarki, których pierwowzorem jest Jean-Baptiste Colbert. Niemcy mają wynalazców-przedsiębiorców, takich jak Werner von Siemens czy Gottlieb Daimler.
My, mimo dość krótkiej historii polskiej gospodarki rynkowej, też potrzebujemy takich legend. Nie da się zbudować wzorów gospodarczego sukcesu, opierając się na fikcyjnych bohaterach takich jak Wokulski. Potrzeba prawdziwych ludzi, których nazwiska kojarzą się z prawdziwym sukcesem.
Fundacja Identitas przyznała nagrodę specjalną byłemu dyrektorowi Muzeum Historii Polski Robertowi Kostrze.
Co planuje Sławomir Mentzen w kampanii prezydenckiej, gdy ta zacznie się formalnie w przyszłym roku? Czym jego strategia różni się od poprzednich kampanii Konfederacji? W "Pałacu Prezydenckim" rozmowa z Bartoszem Bocheńczakiem, szefem sztabu Konfederacji w wyborach prezydenckich.
W Pałacu Rzeczypospolitej w Bibliotece Narodowej na Placu Krasińskich w Warszawie wręczamy Nagrodę „Rzeczpospolitej” im. Jerzego Giedroycia.
2 grudnia 2024 - Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie online pt. „Strategie Ochrony Rynku w Obliczu Globalnych Wydarzeń: Antydumping, Protekcjonizm i Ochrona Konkurencyjności w Unii Europejskiej”, które odbędzie się 5 grudnia 2024 roku, w godzinach 13:00 – 15:00. To wyjątkowa okazja, by zgłębić tematykę globalnych nierówności ekonomicznych i ich wpływu na polityki ochrony rynku. Nasz webinar zgromadzi wiodących ekspertów i praktyków, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat obecnych wyzwań i możliwości w globalnym handlu i ochronie rodzimych rynków przed nieuczciwą konkurencją.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Bezpieczeństwo i kwestie gospodarcze - dwa temat, które mogą zdefiniować kampanię prezydencką. W nowym odcinku podcastu "Pałac Prezydencki" rozmowa z Adamem Traczykiem, dyrektorem More in Common Polska.
Wśród nagrań kelnerów z restauracji "Sowa i Przyjaciele" są zarejestrowane rozmowy m.in. byłych prezydentów Aleksandra Kwaśniewskiego i Lecha Wałęsy, byłych premierów Waldemara Pawlaka i Jana Krzysztofa Bieleckiego czy biznesmenów - Jana Kulczyka, Michała Sołowowa, Romana Karkosika i Zbigniewa Jakubasa - donosi Onet. Według dziennikarzy portalu nieznanych dotąd nagrań "są dziesiątki, jeśli nie setki".
Od 2015 r. pojawiło się siedem nieznanych prokuraturze i służbom taśm.
Moi przyjaciele z KOR, którzy później założyli Unię Demokratyczną, to są same rozczarowania. Ci ludzie tak łatwo weszli w buty nowej oligarchii. Ustawili się w roli establishmentu, który patrzy z pogardą na wszystkich innych.
Gdyby Jan Kulczyk żył, nie czułby się dziś zapewne szczególnie komfortowo.
Były premier i szef SLD Leszek Miller był gościem programu #RZECZoPOLITYCE. – Antoni Macierewicz jest na dobrej drodze do tego żeby był uważany za polityka niepoważnego, z którym nie ma sensu rozmawiać.
Władysław Kosiniak-Kamysz i Rafał Grupiński skomentowali doniesienia o rozmowie Pawła Grasia z Janem Kulczykiem. Biznesmen miał oferować interwencję w sprawie atakującego rząd "Faktu".
TV Republika opublikowała nowe fragmenty nielegalnie nagranej rozmowy między Janem Kulczykiem a ówczesnym szefem MSZ Radosławem Sikorskim. Biznesmen rozmawia z szefem dyplomacji m.in. o energetyce.
„Hymn o miłości" św. Pawła odśpiewany przez aktorkę Beatę Rybotycką wybrzmiał na początku ceremonii pogrzebowej Jana Kulczyka, biznesmena i filantropa, od lat najbogatszego Polaka.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas